Rusya Seçimleri : Üç Yolları Putin O istiyor Sonuçları alır

putin
MOSKOVA - Vladimir Putin'in Birleşik Rusya partisi yaygın Pazar günü tutulan parlamento seçimleri sırasında gücü hâkimiyetini sıkın bekleniyor.

Resim : Vladimir Putin TV ekranlarında
Yoldan geçen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gösteren Moskova'da bir mağazada TV ekranlarında yanında yürüyor. ALEXEY Sazonov / AFP- Getty Images dosya
sandığa Rus seçmenlerin 2011 gezi Batılı gözlemcilere göre , toplu dolandırıcılık boğulmuş edildi . zaman devlet sekreteri olan Hillary Clinton'ın , " özgür ne de adil " olduğunu seçimleri adlandırılan ve protestolar hafta tetikledi .

Böyle Yabloko veya Parnas , öldürülen reformcu Boris Nemtsov partisi olarak - - iktidar saçaklar sıkıca kalır İşte Kremlin emin ülkenin muhalefet yapan üç yolu vardır .

adayları ayıklayacaktır
Muhalefet adayları , sadece yarış çıkartılmamış olabilir - ve bu çok oluyor .

Muhalefet partileri yasayla nötr kalmalıdır devlet aygıtı, sık sık seçim propagandası ile müdahale iddia.

Seçim bekçi Golos tarafından yönetilen kampanya ihlallerinin bir tabandan haritası 1500-artı şikayetleri bu seçim döneminde listeler. tercih ettikleri adayların yani yetkililerin desteği – 900 endişe “idari kaynak” üzerinde olanlar, bir.

AGİT, görevleri gereği seçim izleme, bir pan-Avrupa güvenlik örgütü, bir 2 Eylül raporunda Ağustos ayı ortalarında itibaren 650 ihlal şikayetlerini bildirdiler.

“Ben her yerde mektuplar alıyorum,” Vladimir Ryzhkov, muhalefet Yabloko parti ile aday, bu ayın başlarında yaptığı Facebook’ta söyledi. “Yönetim kuvvet [personel] 18 üzerinde oy pusulası gitmek ve [Birleşik Rusya] oy ve adayları. [Onlar] Daha sonra oylama fotoğraflarını çekmek ve patronuna gönderin.”

Golos’tan Grigory Melkonyants göre, polis sık sık muhalefet mitingleri veya toplantılar, dağıtmak ve devlet istihdam sokak süpürge kampanya posterlerini yıkmak.

devlet çalışanları aday toplantılara katılmak zorunda kalan Aynı zamanda, Kremlin yanlısı adaylar rutin olarak, kampanya fonlarından bunun için ödemeden devlet binalarında toplantılar ev sahipliği sözlerine ekledi.

Dmitry Gudkov, kuzeybatı Moskova’da Yabloko adayı için kampanya personeli Gudkov en Kremlin yanlısı rakibi Gennady Onishchenko için kampanya ilanlarını sokak temizleyiciler birkaç video yayınlanmıştır.

Birleşik Rusya Pazartesi günü yayınlanan Golos tarafından kapsamlı bir araştırmaya göre, Mart ayı ortalarında itibaren kombine sonraki yedi partilere daha fazla medyada var. Ve TV’den popüler bloglar tüm platformlarda bu raporlar, sadece yüzde 3’ü, negatif idi, çalışma buldum.

“Halkın temel bilgi kaynağıdır, Federal ve özellikle bölgesel medya, finansman için devlete bağımlı olan,” Melkonyants dedi.

Temmuz bir Levada ankete göre, televizyon milletin yüzde 86 için bilgi ana kaynağıdır. Rusya’da Rusya’nın ulusal kanalların hepsi ya devlet kontrolündeki veya açıkça hükümet yanlısı vardır.

Merkez Seçim Komisyonu, Birleşik Rusya ve İçişleri Bakanlığı bu hikaye için yorum için isteklerini geri dönmedi.

yasalara uyarlanması siyasi hedeflere uygun

Rusya’nın Sovyet sonrası tarihinin hiçbir iki seçim aynı kurallar altında düzenlenmiştir. Bu yıl parlamentonun yarısı, ya da Duma hesap verecek sözde tek üye seçim dönüşü görür.

Tek üyeli ilçelerde, ırk bireylerin değil, partiler arasındadır. Bu seçim Watchdog Golos’unun Grigory Melkonyants göre, Birleşik Rusya aday da bağımsız olarak durmak ama onlar daha sonra Duma Putin’in meslektaşları katılırım sağlar.

Putin’in partisi için destek düşen olmuştur – ama popüler olmaya devam etmektedir.

putin
Putin

65 yüzde aşağı Ocak ayında – Ağustos ayı sonlarında yapılan bağımsız Levada Center tarafından yapılan bir anket Birleşik Rusya olası seçmenlerin yüzde 50 oranında desteklendi önerdi. Üç lider Putin karşıtı partilerin hiçbiri yüzde 2 üzerinde puan.

 

1 Yorum

Yorumlar kapatıldı.