Işıd i kim kurdu, suriyede neler oluyor

Yıllardır süren suriye meselesi içinden çıkılmaz bir hal almış iken dünya üzerinde çok az insan hariç neler olduğunu anlayabilen yok !
Hatta bazılarımız anlamaya çalışmaktan bile bıkmış durumdayız.
İşin bu denli karışık hale gelmesinin nedeni ise abd, ingiltere ve israil in algı operasyonlarını çok iyi yapıyor olmasıdır.

suriyede bi oyun oynanıyor. BAD İngiletere ve israil in kurgulayıp yönettiği bir senaryo adeta bu olaylar.

Amaç ise suriyeyi 3 e bölerek kuzeyde bir kürt devleti kurmak.
Aynı ırakta yaptıkları gibi suriyede de bölünme olacak ve suriyenin kuzey kısmı tıpkı kuzey ırak kürt yönetimi gibi bağımsız bir bölgesel kürt yönetimi oluşturup kuzey ıraktaki bölgesel kürt yönetimyle birleştirmek.
Son adım ise türkiyeyi parçalara ayırarak gün doğuyu bölgesel kürt yönetimi yaparak diğer suriye ve ırak bölgesel kürt yönetimi ile birleştirerek o bölgeyi petrol ve doğazlgaz sevkiyatı için kullanabilmek amacı yatıyor.
Tabii birde büyük israilş projesi var yani vadedilmiş topraklar projeji tabii ki bu proje içinde suriyeye opersyonlar yapılıyor
Bahsettiğim ülkeler bir taşta 2 kuş vurmazlar en az 5 kuş vururlar .

Şimdi kurglanan planı ve ışıd in yani daeş in neden kurulduğunu anlatayım sizlere.

Anlattığım planın gerçekleşmesi için bahsedilen bölgelerde yaşayan türk ve arap kökenli insanların oradan kovulup o bölgeye kürtlerin yerleştirilmesi gerekmektedir.

bu konuyu çözebilmek için önce vahşi ve cani katliamlar yapacak bir örgüt kurulmalıydı.
Adında da islam kelimesi geçmeliydi ki islamafobi geliştirilsin ve islam düşmanlığı artırılsın. Dedim ya bir taşla en az 5 kuş vuracaklar diye.

Hedeflenen bölgenin türk ve arap kökenli insanlardan temizlenmesi için ışıd o bölgede vahşice katliamlar yapmaya başladı.

insanlar bu vahşi saldırılar sonrası evlerini terkedip canlarını kurtarmanın derdine düşmüşken abd ve ortakları hedeflerine ulaştıklarını görüp planlarının ikinci aşamasına yani YPG aşamasına geçtiler.

son dakika daes neden kuruldu kim kurdu
son dakika daes neden kuruldu kim kurdu

Işıd canileriyle çatışıp bölgeyi katil ışıd lilerden temizleyecek ve sonrada kahraman ilan edilecek YPG liler girdi devreye.
Oyun aslında basitti.
Bir iyi vardı projede yani YPG
bİR DE KÖTÜ VARDI PROJEDE YANİ ıŞID

ışıd vahşice katliamlar yaparak bölgeyi boşaltıyor sonrada yalandan ypg ile çatışıp bölgeyi ypg ye verip o bölgeden uzaklaşıyordu.

Kürt devleti kurulması planlanan bölgenin tamamında ışıd aynı yöntem ile bölgeyi ypg ye verdi.

Sonrasında abd ve ortakları çıkıp bu bölgeyi kahraman ypg , pyd kurtardı ışıdle çok savaştılar bu bölge de bölgesel bir kürt yönetimi kursunlar onlar bu bölgeye barış getirecekler deyip projelerini yürüteceklerdi.
Türkiye suriyeye girmese idi.

Şimdi 2. planı devreye sokmak zorundalar 2. bölümü daha sonra yazacağım

1 Yorum

Yorumlar kapatıldı.