Çinden bağımsız filistine destek !

Çinde filistinin bağımsızlığına destek verdi. Türkiye ile başlayan filistin in bağımsızlığı meselesine ardından rusya filistin haritası böyle olmalı şeklinde erdoğana destek verdi hemen arkasından çinden erdoğanın filistin çıkışına destek geldi.

Çin filisin in haklı davasına destek oluyoruz şeklinde açıklamada bulundu.

Xi Jinping mesajında filistin meselesinin ortadoğüunun barışı açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

çinden bağımsız filistine destek
çinden bağımsız filistine destek

Aslında abd veingiltere gelecek yüzyılda türkiyenin orda doğuya çini kesinlikle sokmamasını istiyordu türkiyeye böyle bir vizyon biçiyorlardı.

Türkiye abd nin ve israil inde ne kadar istemediği şey varsa hepsinide yaptı. Zaten çin in filistin konusuna müdahil olmasıda bunun bir kanıtı ve israil ile abd yi vede ingiltereyi çıldurtacak gelişmeler bunlar.

Çin in , rusyanın, çıkıpta filistin i koruyucu destekleyici açıklamalar yapması issrail in varlığını tehdit eden açıklamalar olduğundan israil savunma bakanı tutuştu ve hemen avrupa birliğine çıban başı olarak gördüğü türkiyeye daha sert politikalar ve yaptırımlar uygulamaya çağırdı. Hemen ardından karşılık buldu ve almanya başbakanı merkel çıkıp türkiyeyele avrupa birliği için başka bir fasıl açılmasını istemiyoruz şeklinde açıklamalarda bulundu . Gelecekte türkiyenin doğu blokna kaydığı bir dünyada neler olacağını henüz kimse kestiremiyor.