Kuş Gribi Sınırlarımıza dayandı

Kuş Gribi Sınırlamıza dayandı.  Kuş gribi virüsü dünyada hızla yayılıyor. İranda 500 binden fazla tavuğa bulaştığı anlasşıln bu hastalığın iran üzerinden mülteciler aracılığıyla ülkemize gelmiş olması ihtimali neredeyse %100 olarak algılanan bir gerçek.

Sadace bizim bölgemizdee değil bütün dünyada bu sıkıntı var japonya kümesleri ilaçlıyor. japonyada 300 binden fazla tavuğa hızla bu hastalık bulaştı açıklamsı yapıldı.

Fransaya kadar sıçrayan bu hastalık dünyayı tehdit eder duruma geldi.

kuş giribi kapıda
kuş giribi kapıda

Bu dönemde tavuk tüketmek biraz sakıncalı olabilir çünkü hastalığın bulaştığının anlaşılması ancak insanların hastalanması hatta ölümlere varan sonuçların baş göstermesi ile anlaşılabiliyor.

İnsanlar kuş giribi hastalığına maruz kalıp öldükten sonra hastalık ortaya çıktığından insanların sağlığı açısından biraz geç kalınmış oluyor.

Bizim ülkemizde tavuk üreticileride zaten televizyon bozulunda tepesine vurup düzelmesini bekleyen insanlardır. Yani tavukları kuş gribine yakalanmış olsa ve bunu farkına varsa bile ne olacak yaa gripten deyip suyuna aspirin atan insanlardan oluşuyorsa biraz endişelenmemiz gerekiyor bence.

Evet sizde bu dönemde tavuk tüketiminizi kısıtlamanızda fayda var.