Dizel araba yasaklanıyor !

Dizel araba yasaklanıyor ! Evet yanlış duymadınız dünyanın 4 büyük şehrinde dizel araçların yasaklanması gündeme geldi. Hatta bu 4 şehir için dizel araçları yasaklama taahhütü verildi bile.

Peki dizel arabaları yasaklayacak ülkeler ve şehirleri hangileri

Meksika’nın başkenti Meksiko

Fransanın Paris şehri

İspanyada madrid

Ve Yunanistan’da Atina şehirlerinde 2025 yılından itibaren dizel araçlar artık yasaklanıyor.

Bu şehirlerde bisiklet kullanımı  ve yay trafiğini teşvik etmek istiyorlarmış.

dizel-arabalar-yasaklaniyor

Amaç gerçekten yaya trafiği yada bisiklet trafiğini artıtmaksa neden benzinli ve lpg li yada elektrikli bütün araçlar trafikten men edilmiyor acaba.

İnsanların kafasında bu soruların dolaşması bence gayet normal bir açıklama yapabilirler mi acaba ?

Yada bu açıklamalar yapılırken neden hiç bir basın mensubu bu soruları sormuyor dersiniz ?

Ya biz çok zeki insanlarız ! yada onlar !

 

 

1 Yorum

  1. memet ali cevik

    Diesel ile ilgili olarak en buyuk sikinti yaydigi CO2 yani Karbon dioksit , ama suan cozum var insallah bu cozumu cok yakinda turkiye de sunucagim , Biodisel ve ayni zamanda Hidrojen katalisator gorevi goren SAF hidrojen Cihazi ile diesel araclarda yuzde 50% tasaruf garantisi vericem uyemiz olan arac sahiplerine suan ki piyasa fiyatinin cok altinda yakit satilicak ve 50% tasaruf etmesi saglanacak bu garantili , Proje hazirlandi sadece hayata gecirilmeyi bekliyor … Firma LAB-OIL markasi ile piyaslara giricek , urunlerimiz CE sertifikali ve ayni zamanda TUV ve Bruou Veritas sertificakalari oldugundan Tum avrupa da Satilabilir ! Ilgilenler kontaga girebilir…… Turkiye gibi bir ulke icin Mukkemel olucak cunku Emission yuzde 0.02 garantili yani yuzde 99.98 % temiz hava ayrica sistem yakit olarak uretmis oldugu hydrojeni uretirken de dogaya saf oksijen saliyor ki bu da aracimizin dogaya zarari sifirin altina iniyor – Degerelere indirgiyor ……. Projeyi Norvec te ki Develete ait arac kontrol istasyonuna sundum haber bekliyorum onay alinirsa burda da baslicaz ozellikle de oslo da tum toplu tasimacilikta kullanilan aracalara zaten sart getirilicek saygilar !

Yorumlar kapatıldı.