Yerli Hibrit Otobüs Görücüye çıktı

Yerli Hibrit Otobüs Görücüye çıktı. Tarihimizde ürettiğimiz ilk yerli elektrikli otobüsümüz tanıtıldı.

Temsa ve aselsan tarafından ortaklaşa yapılan yerli ve elektrikli otobüsümüzün tamamı yani %100 ü yerli imkanlarla imal edildi.

Otobüsün ismi ise

AvenueEV  yerli otobüse yabancı isim hiç yakışmamış aslında ama tabii bu belki yurt dışına ihracatı kolaylaştırmak adına atılmış bir adım olabilir.

Yeni yerli otobüsümüz aslında türkiye için çok büyük bir dönüm noktasıdır. Gelecek yüzyılda dünyayı yönetme aracı olarak elektrik devreye girecek. Bu öngörüleri sayesinde türkiyemizin her köşesinde yerli üretim otobüsler vatandaşımıza hizmet verecek. Ve dahası elektirkli çalıştığı için benzin ithal etmek zorunda kalmayacağız. Elektrik üretiminde ülkemiz oldukça iyi bu nedenle yakıtımızda yerli olacak.

Gelecek türkiyenin avuçlarının içinde işte bu nedenle türkiyeye savaş açıyorlar işte bu yüzden türkiyemize saldırıyorlar ve planları oyunları bitmek bilmiyor.

Almanya şimdi nasıl türkiyeye saldırmasın köpürmesin mersedesten yüzlerce otobüs alıyor yüzlerce milyar dolar ithalat yapıyorduk.

Şimdi bu paralar ülkemizin  vatandaşımızın cebinde kalacak, sadece bu hamle bile cari açığın kapanması hatta artıya geçmesi için yeterli bile olacak.

Yerli otobüsümüzün elektrikli olması akıllara ne kadar sürede şarj ediliyor acaba kocaman otobüs her halde günler sürer diye düşünenlere cevap ise gecikmesi ve yerli otobüsümüzün şarj edilme süresi tam 8 dakika evet yanlışlık yok 8 dakikada şarj edilebiliyor.

8 dakikalık şarj ile yaklaşık 70 km kadar yol alabiliyor.

ilk-yerli-hibrit-otobusumuz

Yakında elektirkli otomobilimizin de bir tanıtımını bekliyoruz.

Öyle görünüyor ki türkiye dünyada elektrikli otobüs yada araç üretimi ve satışında oldukça iddaalı.

İşte bu vizyonlar bu yatırımlar bu yerli üretime dönüş avrupayı ve diğerlerini kıskandırıyor ve kuduz köpek gibi bize saldırmalarına neden oluyor.

Bu gelişmelerin ülkemiz adına hayırlı olmasını dileriz .