Çavuşoğlu ; Münbiç’te YPG ile karşılaşırsak vururuz

Çavuşoğlu ; Münbiç’te YPG ile karşılaşırsak vururuz dedi.

Mevlüt çavuşoğlu her defasında ypg nin menbiçten çıkmaması durumunda ypg yi vuracağız söylemini dile getiriyor.

ABD ise durumu dahada karmaşık hale getirmek ve savaşı dahada alevlendirmek için o bölgeye topçu birlikleri gördermenin derdine düştü. Biliyor ki ypg pkk ve pyd fıratın doğusuna geçerse artık bir daha fıratın batısına geçmeleri sözkonusu olamaz.

Bu da abd nin ve büyük israil hayalinin tamamen yok olması anlamına geliyor.

İsrail abd yi ittiriyor ki arzu mevud projesini hızla hayata geçirebilsin. Tek düşmanları tayyip erdoğan. Çünkü 6 yıldır ilmik ilmik emekle işledikleri suriye ve ırakta büyük israili kurmak onlar için erdoğan sayesinde hayal olmaktan öte bir şey değil artık. Ve bunun tek sorumlusu olarakta erdoğanı görmekteler.

15 temmuzun yaşanma sesebide buydu. Ne yaparlarsa yapsınlar edroğanı durduramayacaklar bu bir gerçek.

Aslında bir çok insan artık tayyip erdoğan ın mehdi olduğuna inanmaya başladı. Çünkü başkanlık sisteminin gelişinden sonra erdoğan hem ülkenin başkanı hem ordunun başkomutanı hemde hilafetin halifesi olacak.

Bu nedenle başkanlık sisteminin gelmesinin hemen ardından çok yoğun bir savaş dönemi başlayacaktır.

Hem ekonomik hem siyasi hemde askeri alanda. Erdoğanı bertaraf etmek yok etmek için artık alenen suikastler yapabilirler.

Başkanlık sistemi ülkemiz ve dünya tarihi açısından ç.ok şeylere gebe. Tıpkı abd  nin suriyeye topçu birliği gönderip ypg nin yanında fiilen savaşa girmesi gibi.