En son Doğru referandum Anketi Sonucu

En son Doğru referandum Anketi Sonucu na göre kazanan evet mi olacak hayır mı olacak.

Aslında sonucu herkes biliyor. AKP hükümeti ve diğer bütün partiler ve Recep Tayyip ERDOĞAN da referandum sonucunda evet kararının çıkacağını kesin olarak biliyor.

Zaten akp hükümetinin kararım net oyum evet şeklinde bir tv reklamı yayınlaması bunun bir göstergesidir.

Yani kararım net şeklinde bir düşünceyi benimseterek evet diyeceklerin kararını değiştirmemesi için yapılmış bir reklam çalışmasıdır.

Çünkü şu andaki anketimizin sonucu tüm türkiye de 12,763 kişi ile gerçekleştirilen anketimizin sonucuna göre EVET oyu %60,36  çıkarken HAYIR oyunun oran ise %39,64 çıkmaktadır.

Karrasızların oy kullanmayacağım diyenlerin de dağılımı yapılmış halidir bu anket sonucu.

Baktığımızda sözcü gibi yayın kuruluşları algı operasyonları yapıp %51 hayır çıkacağı şeklinde kendilerininde inanmadığı bir anket yayınlıyorlar. Neden hep %51 yaptıkları da şüpheli aslında çünkü buna bile kargalar gülerken daha fazlasını yazmaları hayal güçlerini bile zorlayacak nitelikte.

Yani %52 hayır oyunu kendi hayal dünyaları bile kabul etmiyor hayal dünyalarının sınırları %51 ile sınırlı ama bu bile söylediğim gibi bir hayalden ibaret.

İşte hayırcıların hayal gücünün sınır noktası %51 yani bu hayal edebildiklerinin en uç noktası.

Onuda zaten sözcü gazetesi yayınlamış 🙂

En çok hayal gücü gelişmiş yazarlar orada nede olsa, ama can dündar olsaydı belki %51,5 diyebilirdi malum deaşa yardım ediyorsunuz hayalini yalanlarla süsleyerek i,ftiralarla donatarak algı operasyonları oluşturanda kendisi.