İslam Ordusu Neyi Bekliyor ?

Yeni Hedef Sincar mı ?

Suriyede fırat kalkanı harekatının bittiğinin yetkililer tarafından açıklanması neticesinde yeni hedefin sincar olarak açıklanması bir taraftan heyecan yaratırken bir taraftan da soru işaretlerini gündeme getirdi.

Neden münbiç değil ?

Zaten abd ve terör örgütleri kendilerine göre yaptıkları planda türkiyenin münbici öncelikte görüp oraya gireceği yönünde bir fikre sahiptiler  ve bunu göz önünde bulundurarak türkiye münbiçte oyalanırken musul kerkük sincar gibi yerleri kuzey ırakta tamamen pkk ve ypg gibi terör unsurlarına teslim etmeyi planladılar. Türkiye aslında birden fazla cepheye bölünmek zorunda yani münbiç rakka ve kuzey ırakta var olmak ve hepsinde operasyonlar düzenlemek zorunda yoksa tek bir cephede savaşmakla bu iş bir yere varmayacak. Çünkü terör unsurları birden çok cephede savaşmaya devam ediyor.

Yani bu iş öyle 2 ay müniçte oyalanalım 3 ay rakkada oyalanalım demekle olacak gibi değil. Biz el bab da oyalanırken adamlar bütün münbici rakkayı kuzey ırakı tamamen kontrol altına alıp bu bölgelerde sunni müslümanların tamamını katledip o bölgeden çıkardılar.

Yani oralara kürt kökenli insanları yerleştirip sonrada buralarda kürtler yaşıyor burası kürtlerin diyecekler.

Suriyede ve ırakta oynanan oyun çok büyük.

O bölgede türkmen ve arap kökenli vatandaşların tamamını ya katlettiler yada göçe mecbur kıldılar bu olay aslında bir işgaldir.

Fakat bunu kurdukları bir terör örgütü eliyle yaptıkları için kimse her hangi bir ülkeyi suçlayamıyor.

Türkmen ve arapları o bölgeden sürenler ; suriyede esad yönetimi, iran yönetimi, ırak yönetimi, bunları yöneten ve planı uygulayanlar abd ve rusya

planın asıl sahibi israil ve ingiltere dir.

Asıl amaç arzu mevud projesi yani büyük israil projesidir.

İsraile bütün ülkeler neden yardım ediyor diye sorarsanız cevap çok basit çünkü neredeyse bütün dünya ülkelerinin yahudi iş adamlarına trilyon dolarlarca borcu var mecburlar.

Bu projeye karşı çıkan tek ülke şu anda türkiye dir.

Türkiyeye maddi yardımda bulunan müslüman ülkeler ve arap kökenli iş adamları vardır.

Türkiyenin ekonomik olarak ayakta durmasını sağlayanlar bu iş adamları ve yardım gönderen katar gibi ülkelerdir.

İslam ordusu kuruldu neden yardım etmiyor diye soranlara gelirsek onlar aslında haklılar.

İslam ordusunun türkiyeye yardım edebilmesinin anahtarı 16 nisan referandumunda çıkacak sonuçtur aslında. Yani türkiyenin lideri olduğu bir islam ordusu daha tam bağımsız olamamış bir türkiyenin arkasına takılıp gitmeye cesaret edemiyor.

Çünkü türkiyenin ipi hala küresel sermayenin elinden tam olarak alınmış değil.

İslam dünyası türkiyenin tam bağımsızlığını eline aldığı gün türkiyeye olan güveni tamam olacak. Yani türkiyeye başkanlık sistemi geldiği andan itibaren artık islam ülkelerinin türkiyeye güveni tamamlanacak.

Çünkü türkiyede her an darbe olabilir 15 temmuzda yaşanan olaylarda olduğu gibi.

Durum böyle iken islam ülkeleri bir darbe ile tarumar olacak bir türkiyenin arkasından gidemez.

Fakat şimdi yeni anayasa ile birlikte başkanlık sistemi ile birlikte, öncelikle askeri vesayet tamamen anlamını kaybediyor. Yani darbe yapsalar bile asker kanunlar ile tamamen hükümetin emri altına girmiş oluyor askeri yargı ortadan kaldırılıyor ve sivil mahkemelere bağlanıyor.

Yani askerin sivil mahkemelerde yargılanacak olması sayesinde hiçbir asker hükümetine darbe yapacak cesareti kendinde bulamaz ve hükümet aleyhine bir davranış sergileyip hükümetin emrinden çıkamaz.

İşte islam ordusunun beklediği şey lideri olan türkiyenin tam bağımsızlığına kavuşması ve darbe ihtimalini ortadan kaldırmasıdır.

Yani islam ordusu harekete geçmek için türkiyedeki başkanlık sistemini beklemektedir.

Yoksa islam ordusu şimdi nasıl türkiyeye güvenip harekete geçsin ki ?

Ya türkiyede bir darbe olursa biz ne yapacağız şeklinde soru işaretleri var.

Fakat referandum sonrasında anayasanın değişmesi ile birlikte askeri yargının ortadan kaldırılması ile birlikte bu tehlike tamamen ortadan kalkmış olacak.

İşte beklenen budur !

O zamana kadar türkiye tek başına ortadoğuda savaşmaya devam edecektir. Bunlar zaman kazanmak için yapılıyor türkiye tam bağımsız olana dek böyle ilerleyecek.