Kamuya 90 bin memur alınacak

2017 ile başlayan istihdam seferberliğinde son rakam 1 milyon 3 bine ulaştı. Özel sektör, gerektiğinde kamu kurumları çalışanlarımız işe almaya devam etmektedir. İstihdam seferberliği kapsamında halk da 90 bin yeni çalışanın düğmesini tıkadı. Savunma Bakanlığı, Kamuda’da 24 bin personelle en çok alım yapacak. Buna ek olarak, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının çok sayıda çalışanı olacaktır. Yine, yeni bir öğretmen atanması için hazırlıklar Milli Eğitim Bakanlığı’nda devam etmektedir. Engelli öğretmenler de olacak. PTT Genel Müdürlüğü, Türkiye’de gümrük bürosu ve büro elemanı için 1.113, dağıtıcı için 637 olmak üzere toplam 1.750 kontratlı personele sahip olacak. Ofis çalışanları, en az dört yıl eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olmalı ve KPSS’de en az 70 puan almalıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı, 415 sözleşmeli imam hatip istihdam edecek.
SGK ALICI TEKLİFİ

Sosyal Güvenlik Kurumunda görev yapmak üzere kamu personelinden 50 yardımcı müfettiş temin edilecek. Bu bağlamda müfettişler giriş sınavına gireceklerdir. Adayların 35 yaşları olmalı. Öğrenmenin bir şartı olarak, adaylar hukuk, siyasi bilgi, ekonomi, işletme, ekonomi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmalılar. Yazılı sınav 8 – 9 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.
MÜHENDİSLER ÜÇGENİN KULLANILMASI

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Aydın, gerek üreticilerden, gerekse çalışanlardan memnuniyet duyuyor. Teknolojik makinelerin ulaşamadığı dağ köylerinde, eski tarz makineleri kullananlar, mühendis maaşlarına başlar. Aydın tarım işçilerine günlük olarak 45 TL ile 70 TL arasında ücret alırken, eşarp kullananlar günde iki kez ödenmektedir.
ÖZEL GÜVENLİK Bürosu İstiyor

Türk Hava Kurumu, havacılık şirketi için güvenlik personeli satın alacağını açıkladı. Türk Hava Kurumu (THK), Eskişehir, İzmir ve Ankara’da görev yapmak üzere bir erkek güvenlik görevlisi satın alacak. Kimlik kartı ile silahlı güvenlik görevlisi olmak, asgari bir liseden mezun olmak ve dengeli bir okul olmak, 30 yaşını geçmemek.
TARIM KREDİSİ 500 PERSONEL

Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri, 17 Bölgesel Komiteye bağlı Kooperatiflerdeki 285 kooperatif çalışanı ve 204 ziraat mühendisinin Merkez Birliği Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 500 personeli, 10 Yardım Müfettişini alacaklarını açıkladı. Başvurular 10-25 Mayıs tarihleri ​​arasında yapılmaktadır.

İŞKUR’un başvurusunun son günündeki bazı reklamlar aşağıda belirtilmiştir;
ADANA: CNC torna tezgahı operatörü, evrensel torna tezgahı operatörü, makine mühendisi, makine teknisyeni, ön muhasebeci, ahşap mobilya yapıcı, mobilya yapıcı, 1 kişi aranıyor. Endüstriyel mühendis (2 kişi), CNC freze makinesi operatörü (5 kişi), garson (4 kişi), mobilya montaj master (2 kişi) istiyor.
AFYONKARAHISAR: Pişirici, elektrik teknisyeni.
AKSARAY: Ön muhasebeci, ziraat mühendisi ve makine resim teknisyeni.
AMASYA: Tiyatro aktörü.
ANKARA: Kurye, harita mühendisi, harita teknisyeni.
ARTVİN: Kaynakçı (2), karoser (14), beton pompası püskürtücü operatör (1).
AYDIN: Grafik (2), pide ustası, ambulans şöförü, vücut çalışanı, acil tıbbi teknisyen, hemşire, bahçıvan (2), operatör.
BALIKESİR: Sekreter, sekreter, sekreter, görevli, bahçıvan (3), temizlik asistanı (7), yemek pişiren (2), bulasik makinasi (2), garson (6), masaj uygulayıcısı (3) Güvenlik görevlisi (10), kaynakçı (1), resepsiyonist (2), barmen-barman, teknik servis personeli, fırıncı, bavul taşıyıcı, fast food yapıcı, muhasebeci, güvenlik görevlisi, diğer plastik ürünler imalatçıları, kazıma ve yükleme operatörü, kargo Takip memuru (3).
BAYBURT: Perakende satış elemanı.
BİLECİK Mermer işçiler (3), aşçı, satış danışmanı, çiftçi, lastik ve jant satıcısı, plastik ürünler montaj işçisi, hemşire, garson (16), karoser (2), bulaşık makinesi.
BINGOL Vücut işçisi.
BOLU: Satış danışmanı (7), fiziki işçi, kasiyer (5), bölüm sorumlusu (5), bakkaliye (4).
BURDUR: Plastik marangoz.
BURSA: BURSA: Gaz kaynakçı, değişken eleman (tekstil), pres operatörü (4), sürücü-kargo taşımacılığı (5), makine montaj işçisi (2), mobilya ve ilgili işçiler (2) altında çalışan işçi (48) ), Kamyon şoförü, makine teknisyeni (2), pazarlamacı, eksantrik pres makinesi operatörü (2), elektrik teknisyeni, gıda teknisyeni, mobilya montajcısı, paketleyici, proje mühendisi, argon kaynakçı (2).
SORUM: Teknik ressam, kasiyer, satış danışmanı.
EDIRNE: Temizleyici (2), kasiyer, fiziki işçi (2), ziraat mühendisi (2), satış danışmanı, vinç operatörü, büro memuru (10).
ERZURUM: Bekçi, sürücü-kargo taşımacılığı (5), fiziki işçi, araç bakım-tamircisi, büro memuru.
GİRESUN: Pre-muhasebeci, şoför.
İSTANBUL: Tekstil işçisi (238), elektrik teknisyeni (5), elektrikçi (5), mobilya montaj uzmanı (3), ark kaynakçı (5), grafik tasarımcı (2), metin yazar (2) (2), bir giysi işçisi (2), müşteri temsilcisi, CNC torna tezgahı operatörü (2), sosyal medya (3), arabulucu (22), bir garson (24), bir üstten kilitleyici, bir aşçı asistanı (3), bir bulaşık makinesi (148), muhasebeci (6), seviye gösterici, mekanik teknisyen, elektrik-elektronik teknisyeni, müşteri hizmetleri memuru, ön muhasebeci 6), sürücü-yük nakliye (4), mekanik (50), tesisatçı 2), temizlik asistanı (18), metal pres makinesi operatörü (2), kalite kontrolörü (20), muhasebe mesleği (3), seyahat acentesi (host / hostes / otobüs treni), büro memuru (2), bankacılık ve sigorta (5), eksantrik pres makinesi operatörü (5), satış danışmanı (5) (2), alüminyum profil işleme makinesi (2), beden eğitimi öğretmeni (20), cnc tezgah operatörü (5), gıda teknisyeni, cnc freze makinesi operatörü Mekanik (2), elektronik teknisyen, bilgisayar teknisyeni (2), ön-öğretmen (2), gümrük danışman asistanı, ıslak boya ustası / operatörü (5), takım temizleme aracı-metal işleme makineleri, pazarlamacılar (2), elektronik teknoloji teknisyeni / (2), ayakkabı imalatçısı (20), otomobil bakımı (3), elektrikli ev eşyaları (3), kartel (3), çevre sağlığı teknisyeni, sekreterlik (5), satış danışmanı, tamirat (dikiş) Depo asistanı (7), bilgisayarlı makine (cnc operatörü), motosiklet kuryeçısı, satış büroları