Devlet Bahçeli idam istedi acele edin dedi

Devlet Bahçeli idam istedi acele edin dedi
Her fýrsatta önerdiðimiz temiz politikalar, temiz toplum gecikmeden geçirilmelidir. Değer ve ahlak ile olan bağını koparan siyasetin anlaşılmasının kaosa yol açması kaçınılmazdır.

Şimdi siyaset değiştirmek gerekiyor. Değişim metamorfoz olmadığından, ilerleme, gelişme, süreklilik kazandırmak esastır.

Unutmayın 16 Nisan’dan sonra olmayan ganimetleri paylaşmak için sıraya girenler bizi zihnindeki köşeye koyarlardı. Onlara bakarsanız, ‘yogurdum ekşi’ demezler.

Fırtınalar atarken rüzgar ekilince mutlu olanlar şikayet etmemelidir.

“CHP KAOSUN DİBİNDEDİR”

Görüyorsunuz ki CHP, anlaşmazlıkların girişinde kaosun en altındadır. Bugün “bir oyun var” diye sızlananlar, dün oynamış oyunlarda figürin rolünden utanıyorlardı. CHP ile uyumlu diğerleri dağınık ve besleniyor. MHP’nin varlığını araştırmaya çalışan ve ülkeyi terk etmek için her yolu deneyen aptalca bir oksijen çadırı yapan CHP sonunda çukura düşmekten kurtulamadı.

16 Nisan’da Türk milleti herkese yerini gösterdi ve ders verdi. MHP, siyasetin, farklı beklenti ve ittifaklar arayışı içine girmeyen bir macera olduğuna inanmaktadır.

Aklımızdan çıkarılan hiçbir zaman, politikada kısa vadeli ve ucuz kişisel menfaatler üreten bir koşu pisti olmadığı asla unutulmamaktadır. Siyasetin konusu ulus nesnesidir, devlet öngörüsü demokrasi ve ulusdur. Politikamız yol haritası, istismar, ryan, ikiyüzlülük üzerinde olmaz. Sadece sabır, bilinç, denge ve dava gerçekleşecektir.

Kaygısız düşüncelerin, fikirlerin tutarlı olmadığı, ilkelerin ayaklarının altında çiğnendiği, konularının ayakları altında çiğnendiği toplanma yeri değildir. Nabza’ya göre, şerbet tiyatro sahnesi değil.

16 NİSANCEDEN SONRA

Polis memurları hayali dünyadan çıkamayan siyasettir. 16 Nisan’dan sonra Türk milleti herkesi yerini gösterdi ve ders verdi.