İbrahim erkal hayatını kaybetti

İbrahim erkal hayatını kaybetti
ibrahim erkal öldü mü ?
ibrahim erkal yaşamını yitirdi mi ?

Kötü haber daha yeni geldi. Ünlü sanatçı İbrahim Erkal hayatını tedavi ettiği hastanede kaybetti!

İBRAHİM ERKAL ŞİMDİ?

İbrahim Erkal (10 Ekim 1967, Narman, Erzurum) bir Türk şarkıcısı, söz yazarı, besteci ve aktris. 1984’te İbrahim Güzelses adıyla ilk albümü “Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)” çıkardı. Ama sesini duyamadı. 1994 yılının ilk ayında, kendi adıyla ilk albümü Tutku’yu piyasaya sürdü. Bu albümün sesini duyurarak müzikli insanların odağı haline geldi.

1995 yılının ilk aylarında ikinci albümü Que Bende / Aklımdasın’i piyasaya sürdü. Albümdeki “Seni Seviyorum” ve “Insafsız” gibi şarkılar ön planda. 1996 yazında üçüncü albüm “Unutulmaz Talibim” ortaya çıktı. Albüm “Unutamayacağım” ve ikinci albüm “Canis” çıktı ve albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listeye girdi ve satışlar önemli ölçüde arttı.

Albümdeki bir şarkının tümünün vaadi İbrahim Erkal’a aitti. Daha sonra “Come to Erzurum” şarkısı albümden çıkarıldı. İbrahim Erkal ülke çapında tanınmıştır. Albümün başarısıyla sonra King TV Video Müzik Ödülleri’nde dört kategoride aday gösterildi ve geceleri iki ödül kazandı. Canısı TV, 1997 yılında Filminin ana rolüyle Emine Ün’le oynadı. Filmin piyasaya çıktığı gün, bir dizi olarak yayınlanmasına karar verildi. Aynı yıl Canar olarak STAR serisinde yayına başladı. Daha sonra SHOW SHOW’a gitti ve 1998’de vefat etti.

Albümdeki bir şarkının tümünün vaadi İbrahim Erkal’a aitti. Daha sonra “Come to Erzurum” şarkısı albümden çıkarıldı. İbrahim Erkal ülke çapında tanınmıştır. Albümün başarısıyla sonra King TV Video Müzik Ödülleri’nde dört kategoride aday gösterildi ve geceleri iki ödül kazandı. Canısı TV, 1997 yılında Filminin ana rolüyle Emine Ün’le oynadı. Filmin piyasaya çıktığı gün, bir dizi olarak yayınlanmasına karar verildi. Aynı yıl STAR’da Canis olarak yayınlanmaya başladı. Daha sonra SHOW SHOW’a gitti ve 1998’de vefat etti.

1998’de dördüncü albümü Soaked çıktı. Albüm “Küstümde Gusteleri Küstüm” şarkısı olarak ilk kez piyasaya çıkan ilk şarkı oldu. Sonra diğer hit şarkı “Laughing Girl” çıkarıldı. Albüm çok popüler ve iyi bir satış grafiği var. Sonunda, albüm “Do not You Know” adlı en popüler parçalarından birini yayınladı. Eylül 1998’de albüm adını taşıyan bir dizi şarkı yayınlandı.

5 Ocak 2000’de beşinci albümü De Get Yalan dünyayı terk etti. Albüm olarak aynı ismi taşıyan “De Get Lie World” şarkısı, dönme damgasını vurdu. Sonra albümden bir parça daha yayınladı. 2001’de Like Water adlı albümü yayınladı. “Aşkım Benim Sevgim (Gönül)” albümü devrimin damgasını vurdu. Genellikle radyo ve televizyonda gösterildi. Aşkname, (2002), Gönül Limanı (2004), Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm (2006), Aranağme (2008), Burnum Tütüyorsun (2011) ve Breath 1 (2015) albümlerini çıkardı.