Fetöden atılan polislere geri dönüş umudu

Fetöden atılan polislere geri dönüş umudu.
Polis memurları listesi, harfler ve rakamlar ile kodlanmış ve gruplara ayrılmıştı. Operasyonlar sırasında 1013 masum imam gözaltına alındı, örgütün gravür ve kodlamasına katılan polis memurlarının çoğunun örgüt üyeleri olduğu anlaşıldı. Kart’a göre bugüne kadar fark edilmeyen 38 bin polis memurunun örgütte olduğu anlaşıldı. Operasyonun başlamasıyla 9 bin 103 polis memuru görevden alındı.

ARAŞTIRMA
Bununla birlikte, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, RPD tarafından meslekten çıkarılan 3.000 polis memurunun dernek dosyalarında FETO üyesi olmadığı belirtildi. Mesleki Eğitim ve Öğretim ile ilişkiler konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından detaylı bir araştırma başlatıldı. Değerlendirme sonrasında bu polis memurlarının iadesi için yeni bir KKK oluşturulabileceği de belirtilmiştir.

Ortaya çıkan bir diğer ilgi çekici bilgi, ByLock’u kullanan polislerden oluşuyordu. ByLock’u kullandıkları iddiasıyla yargılanan ve yargılanan 12 polis memuru, etiketli etiketli arşivde “düşman” kategorisinde yer aldı. ByLock’tan gelen telefonlarında on iki polis memuru daha sonra yeniden değerlendirildi. ByLock’un telefon hattı çakışması mı yoksa başka bir sebep mi olduğunu belirlemek için teknik bir inceleme başlatıldı.