CHP de yeni başkan adayı selin sayek böke mi ?

CHP de yeni başkan adayı selin sayek böke mi ?

Selin Sayek Böke beni başkan CHP’nin adayı olmak için?
partisinin CHP eski sözcüsü Selim Sayek Boke, istifa partinin kongre süreci desenleri istifası ile ilgisi olmayan sahip olduğu az zaman vardır. Sel Böke Sayek konuşmasında parti başkanlığının niyeti yoktur ve o aday olmayacağını açıkladı.

Sorun Selin istifa nedenleri sürpriz, “Herkes, itirazlar bir özeti olarak ben başka genel sorunu hem Myke benim aramaları yönlendirmek” belirterek, CHP İzmir Milletvekili Sayek Böke cevap Cumhuriyeti Çiğdem gazetesi Toker dedi.

Böke mülakat CHP’nin başkan başlığı o aday olmayacağını söyledi açıklandı …

– İstifa park ve eleştiri bulunan Açıklamanızın Başkan Kılıçdaroğlu ile parti liderliğinin emrinde şaşırıyor?

Ben tedavi verdi, bu iki satır rutin bir istifa mektubu oldu. Ancak, benim anlayış ve burada arayacak politikasını haklı çıkarmak için dilekçem, hem bizim konuşma, yanımda o gün ve farklı zamanlarda CEO’su sayısını paylaştı. Metinde hiçbir sürpriz vardı.

– Bunu ne ifade edebilir.

Çok kolay. Yok şaşırmadı. Her ben hem genel Myke içinde başka bir numaraya telefonlarıma iletmek itirazlar bir özetidir.

Bu nedenle, istifa giden işlem kırılma noktası olmalıdır?

Tabii ki, her şey bitti gün yoktur. Ama bu sertlik ifade etmek bir şey takvimsel koymak siyasetin doğası ile tutarlı değildir. Sıvı şey Politikası. Diyelim ki: siyaset ve temsil ettiğim insanlar, ben onların sesi her kritik anda itiraz dile olması gerektiğini düşünüyorum.

– dokunulmazlıkları olanlar dönüm noktalarından biriydi?

Bir süreç içinde oyların Dokunulmazlıklar hangi kendi bilinç her birinde. Vicdanım, hiç diyebilirim. tavrım olmamalı üzerinde partimizin genel tavrı ısrar, hem son MYK’da kadar sayı ve başkanı bana herhangi bir konuşma duymadım hepsi ifade etmek tereddüt .

– Genel Başkanlığı için aday mı?

Ben aday değilim. Bu istifa CHP kongre süreciyle ilgili değildir. Bir aday olmayacak. CHP liderlik tartışması ile insanlara ihtiyacı bitmedi, partisinin siyasi görüşlerini tartışmak yarın olmalıdır. Ayrıca genel toplantı işleyecek Bu çoktan başladı. genel kurul olağanüstü süreç için CHP’nin bu nedenle gerek. Olağan Kongresi partilerin mevcut arka plan başlangıç ​​sürecinde siyasi bir tartışma ihtiyacı var. Bu sağlıklı. her düzeyde bütün parti organları ve katılımcıların olağan kongre Çünkü kendi zeminde konuşma yeteneğidir.