TSK jetleri kuzey ırakta zap’ı vuruyor, pkk perişan

TSK jetleri kuzey ırakta zap’ı vuruyor, pkk perişan oldu.

Kuzey Irak’taki PKK’ya Ağır Etkiler, Türk Jetleri Vurdu!
Hava operasyonunun Zap bölgesi PKK’ya ağır darbe uyguladı. Türk jetleri kuzey Irak’ta PKK görevlerini yaptılar. Operasyon sırasında 10 terörist öldürüldü, 3 silah tutumu ve teröristlerin yaşam alanı yok edildi
Irak’ın kuzeyinde Zap olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, Sinat-Haftanin bölgesindeki ayrılıkçı terör örgütünün hedefleri doğrultusunda düzenlenen hava saldırısında üç terörist örgütün, üç silahlı kuvvet görevlisinin ve dört kurtarma bölgesinin imha edildiği hava saldırısında 10 terörist etkisiz hale getirildi.

10 TERÖR ÖRÜMÜ

Dün, Sinat-Haftanin bölgesindeki bölücü terör örgütü PKK’nın Irak kuzeyinde bulunan Zap, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen hava kampanyasında 10 teröristin etkisiz hale getirildi ve 3 silah pozisyonu ve 4 bölgede tahrip edildi.

YERELE ÖNLEMLER

TSK’ya göre, teröristler Irak’ın kuzeyinde Zap ve Sinat-Haftan bölgelerinde saldırmaya hazırlandılar. Bunun üzerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen hava kampanyaları, Zap bölgesindeki terör örgütünün iki üyesini ve Sinat-Haftan’ın kırsal kesimindeki terör örgütünün sekiz üyesini elemişti. Operasyonda, 3 silah pozisyonu ve 4 ikamet bölgesi tahrip edildi.