ABD Basını türkiye’yi kaybetmek üzereyiz

ABD Basını türkiye’yi kaybetmek üzereyiz dedi ve trump ı uyardı.

ABD basını, Trump’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan görüşmesinin şimdiye kadarki en zorlu toplantı olacağını düşünüyor. Gazete, Trump’ın Erdoğan’a karşı dengeli bir tutumu izlemesi tavsiyesinde bulundu. Washington Post gazetesi, Trump’ı, iki ülke arasındaki yakın tarihli anlaşmazlıklar yüzünden bu zamana kadar şimdiye kadar bir yabancı liderle yaptığı en zor konuşma olarak nitelendirdi. Gazete, Trump’ın Erdoğan’a karşı dengeli bir tutumu izlemesi tavsiyesinde bulundu.

TÜRKİYE DÜŞÜNCESİ ANLAŞILABİLİR

Makalede yer alan Colin Kahl’ın imzaladığı “Dış Politika” yazısında “ABD ile olan ilişkiler derin bir kriz sürecine girdi.” Konunun temelinde, DEAŞ tarafından ABD’ye karşı Suriye Kürtl tarafından destek verildi. FCP hakkında anlaşılabilir ve yaygın kabul görmüş “.

‘GARİP OLABİLİR’

Los Angeles Times gazetesi, Türkiye ve ABD’nin sorunlarda uzun bir yere sahip olduğuna dair haberlerde “Başkan’ın Washington’a ziyaretinin garip bir durum olabileceğini” bildirdi. Toplantının öncesinde Beyaz Saray, Türkiye ile olan gerginlik hakkında bir açıklama yapılmadığını bildirirken, Türkiye ve ABD bazı önemli konularda çıkar çatışması olduğunu bildirdi.

Haberde “Trump, Erdoğan’ı ordu komutanlarına müdahale etmeden kendine yakın tutmak için kullanılıyor.”

ERDOĞAN BAŞKANI BİZE BAŞLADI

Öte yandan Başkan Erdoğan, Çin’in başkentinde düzenlenen Uluslararası İşbirliği Kuşak ve Yol Forumu kapsamında programını tamamladıktan sonra Birleşik Devletler’e gitti.

Forum programında yer alan öğle programına katıldıktan sonra Beijing Capital International Havaalanı’ndan geçen Başkan Erdoğan, Çin’i ABD Washington eyaletine gitmesi için terk etti.