Türkiye ABD ile yollarını ayıracak mı ?

Türkiye ABD ile yollarını ayıracak mı ?
Erdoğan ; başımızın çaresine bakmamız lazım dedi
Devletin protokolleriyle görüşen üç dünya liderinden biri ve dünyanın liderlerinden biri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pekin’e büyük ilgi gördü ve zirvenin açılışında konuştu ve Haber7.com’un baş editörü olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. İbrahim Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi ziyaretinden önce PYD-YPG-ABD terör örgütü arasındaki ilişki hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, ” Şimdi son röportaj yapacağız. Bundan sonra sana son saman verelim. Eğer stratejik bir müttefik olsaydık, bir ittifak kararı almalıyız. Eğer ittifak gölgede kalırsa, kendimize bakmamız gerekir. ”

BİZ KENDİMİZE GİTMEMİZ … ‘

“Amerika ile ilgili tarihi bir süreç izliyoruz: Sizden önce Genelkurmay Başkanı, MİT Müsteşarı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Kalın ön temaslarda bulundu ve Trump da röportaj yaptı. Nasıl bir izlenim bıraktınız? ” Ön delegasyon Trump’la görüşmedi, belki de bir fotoğraftır, onlar Kumpanya altında arayabileceğimiz insanlarla temas kuruyorlar ve bir ön tebliğ yaptıklarını ” söyledi. “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ABD Adalet Bakanı ile görüşmek.Bir kişinin kişisel bilgileri.Başkaları tarafından yapılan tüm yapılar çoğunlukla orada yapılan müzakerelerdir.PYD YPG, çalışmalarımızı kolaylaştırmaya yönelik bir adımdır, çünkü Amerikan tutumu ile tutumumuzu açıklığa kavuşturacağız Birçok belge mevcuttu, şimdi son röportaj yapacağız.Bundan sonra size son saman verelim.Eğer stratejik bir müttefik olsaydık, bir ittifak kararı almalıyız. E ittifakın gölgesine düştüğümüzde, kendimize bakmak zorundayız … Bu ittifakı, Türkiye aleyhine olacak yaklaşımlara karşı cesaret edemiyoruz. Bunu özellikle belirtmeliyim. ”

FUCK IT, YANLIŞ ‘

Amerika’da, özellikle düşünce kuruluşlarında, Birleşik Devletler Türkiye’den DEAŞ ile mücadelede yardım istedi ancak Türkiye direndi. ABD (Obama yönetimi) o zaman PYD’ye yatırım yaptı. Başkan Erdoğan zorlu bir yalpalamayı reddetti.

Erdoğan, ” Bu tepede uzan. Bunun tam bir hıyar olduğunu söyleyen, yalan uydurur, iftira uydurur. Amerika, Amerika’nın DEAŞ’ın tehlikesini fark etmeden önce bir kez daha fark etti ve ona en sert tutumunu gösterdi.

Bu tavrı koymazsak, DEAŞ bu kandırmacaya kapılmayacaktı. Irak’ta, Irak’ta, orada kim var mı? Koalisyon güçlerinin başında kimler var? Birleşik Devletler var. DEAŞ Musul’a girdi, içeri girdi. Ambar’a girdiler mi, ne yaptılar? Ne yaptıklarını, hiç.

Ama orada saldırıya uğruyorlar, ders verdik. Geçmişimizi sindirmemeliler. Orada kalmalı ve orada kalalım dedik. Pesmerge’i yetiştirdi. Ninova Muhafızları orada idi. Kime karşı DEAŞ’a karşı. Biz bunu yaptık. Türkiye, DEAŞ’ta Türkiye’ye karşı savaşmadığımızı söylemek için Türkiye’ye ihanet ediyor. Obama yönetiminin iftirasıdır. Bu dönemde maalesef Suriye ve Irak’taki işleri burada Trump’ın kollarına bıraktı. Aşağıda Obama’nın takımları var. Benimle birlikte Irak’a ve Suriye’ye benim için bakıyorlar. Burada ne YPG ne de PVD’ye ihtiyaç duyulmadığını söyleyebilirim. Bunlar terörist örgütler. DEAŞ ile mücadele için YPG ile işbirliği yapma sorunu aslında koalisyonun ve ABD’nin itibarını yok ediyor. Bununla savaşıyoruz, Katar, Lübnan ve Ürdün’de, özellikle de Suudi Arabistan’da, NATO’da birlikte bulunduğumuz güçlerle bu bölgedeki diğer ülkelerde birlikte çalışabiliriz. Bu terör örgütüne ihtiyacımız yok. Bunu Cerabslus, Dabik, Rai, El Bab’de kanıtladık … Şimdi, Mumbic ve Rakka’da kanıtladığımızı söylüyoruz. Zaten numara açıktır. Ancak ne yazık ki, özellikle Obama’ya dikkat çekmiyor diyoruz. Bak, Trump, bunun Obama’ya teklifimiz olduğunu ifade etti. Eğitim ekipmanı şeyini yapacağımızı söyledik. Sana uçsuz bucaksız bir bölge ilan et demiştim. Aynı zamanda, terörizmden uzak alanın güvenli olmasını istedim, bu benim ilk açıklama. Trump benzer bir açıklama yaptı. Ayrıca ücretsiz Suriye Ordusu eğitimi veriyoruz. Bu sayıyı daha da arttırmak için SGD’ye ihtiyaç duymuyoruz. Gerekirse biz de destek veriyoruz ve konuyu halledeceğiz. Başından beri maalesef ona saygı duymadığını söyledik. Bazılarını bilmeyenlerle oynanışlar ve yazılı görsel medyayla Türkiye’de DEAŞ’a karşı oyunu yapmadıklarını söyleyerek iftira atmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, Türkiye bu örgüte karşı en büyük mücadeledir.

Neden Tayyip Erdoğan DEAŞ’ın ön basında batı basında olduğu gibi? DEAS’in hedefiyim. Erkek arkadaşlarımı kendi yayınlarında buldum. Bu görüntüleri bu yayınlara iftira edenler mi? Hayır. İnandığımız şeyi, inandığımız gibi yaparız. Bu şekilde bu şekilde geldik, bu şekilde yürüyeceğiz. ” Dedi