Erdoğan pkk ve ypg ye sınır ötesi operasyon

Erdoğan pkk ve ypg ye sınır ötesi operasyon yapabiliriz dedi sinyali verdi. ABD başkanı trump ile görüşmeyi bekleyen erdoğan ve tsk şimdi bana göre yeniden ırak ve suriyede aktif rol alacak ve ypg ile pkk yı dağıtacak.

Erdoğan: Fırat Kalkan gibi operasyonları yapmaktan çekinmiyoruz
TÜSİAD Yüksek İstişare Komitesi toplantısında konuşan Başkan Erdoğan, yeni Fırat Kalkan’ın mesajını verdi. “Bundan sonra, ihtiyaç duyduğumuzda ve buna ihtiyaç duyduğumuzda benzer işlemleri yapmaktan tereddüt etmiyoruz,” dedi Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek Danışma Kurulu toplantısında konuştu.

Erdoğan, konuşmasında Fırat Kalkan gibi operasyonların yapılabileceğine işaret etti.

İşte Erdoğan’ın açıklaması:

MEVCUDUK MENÜ

Sahada olacağız. Masada olmayacaksak, kendimizi menüde bulacağımızı bilmeliyiz. Suriye’de görüyoruz. Terör örgütleri tarafından bölgedeki gerçek durumu yaratmaya çalışmakta olduğumuzu ve ekonomik sıkıntılarla sıkışanların gerçek şikayetlerini görmek mümkün müdür? Geldiğimiz noktada, samimiyetimizi alamayacağımızı görüyoruz.

US OPERASYONLAR TERÖRİZMLERE GİRİŞ

El Bab, ‘Ne yapman gerekiyor?’ Dedi. Halkları özeldi. ‘Gideceğiz’ dedik. Münibiç’te, ABD, Rusya ve Türkiye insani yardım için kuşatıldı.

Şimdi Rakka meselemiz var. ABD’yi görüyorum. ABD bu konuda çok hassastır. Rakka operasyonunu yaparsanız, terör örgütü ile herhangi bir operasyon yapmayız. ABD, YPG ve PYD ile operasyona giriyor. Bu bize iyi davranmak demektir.

Yapabileceğimiz Yeni İşlemler

Bu terör örgütleri bir tehdit oluşturduklarında, nişan kurallarından kaynaklanan haklarını kullanırız. Kaybedecek vaktimiz yok, bunun için kimseye danışmıyoruz. Anlaşılan ülkemize verilen kelimeler tutulmuyor. Fırat Kalkan ilk adımı attı. Ondan sonra, ihtiyaç duyduğumuzda ve ihtiyaç duyduğumuzda benzer işlemleri yapmaktan çekinmiyoruz.

Suriye’de kendi kardeşlerimiz var. Bu da bizim için hayatta kalma meselesidir. Buradaki herkes, Türkiye’nin uzun süreli bakımına saygı göstermelidir.