TSK ÖSO’ya eğitim verdi

TSK ÖSO’ya eğitim verdi.

ÖSO’da TSK tarafından desteklenen eğitim!
Serbest Suriye Ordusu (OSO) grupları, TSK Fırat Kalkanı Operasyonunun ilk aşamasının tamamlanmasının ardından, 29 Mart 2017 tarihinden bu yana bir program çerçevesinde askeri eğitim yürüttü.

Bölgedeki askeri kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Türk sınırına yakın bölgelerde yeni eğitim kampları kuran ÖSO grupları, TSK’nın kıdemli üyelerini ve yeni katılan yeni üyelerin çoğunu eğitiyor.

Fırat’ın Fırat Operasyonunun ilk etabının tamamlanmasının ardından TSK yoğun bir program bağlamında 29 Mart 2017 tarihinden itibaren yoğun bir beden eğitimi vermektedir. Eğitimin büyük kısmı, bölgedeki arazi koşullarını dikkate alarak, müdahalenin yapıldığı bölgeye benzer alanlarda gerçekleşir.

Daha önce TSK üyeleri için düzenlenen eğitim kampları, TSK Özel Kuvvetleri üyelerinin kamplarında yeni düzenlenen daha organize bir eğitim düzenledi. TSK’nın Suriye’deki operasyonunun tamamlanmasının ardından, ÖSO yetkilileri artık kalabalık savaşçı grupların eğitime daha fazla zaman tahsis edebiliyor.

YENİ BIR DOĞUM DOĞUMDIR

ÖSO üyelerindeki önceki çatışmalarda görülen zayıflıkları ve eksiklikleri gidermek için verilen eğitimlerin bir sonucu olarak önemli gelişmelerin kaydedildiği öğrenildi.

Bölgedeki askeri yetkililer, “Sahara’da artık eski bir ÖSO yok, yeni bir ÖSO doğuyor ve bu eğitimli ÖSO üyeleri gelecekteki olası operasyonları görecekler.” Bulunan.

Askeri yetkililer, “Bir yıla kıyasla eğitim seviyelerinde büyük bir gelişme, savaş muharipleri, harçlar, roketatarlar, orta ve hafif makineli tüfekler gibi her türlü silahı kullanmayı öğrenen öğrenciler için gelecekte mutlak bir başarı olacak” dedi. Eğitim kamplarında. ” .