İşyatırım thyao hedef fiyatını 10,5 yaptı

İş yatırım thyao hedef fiyatını 10,5 yaptı.
İşbankasına bağlı olan türkiyenin en önde gelen yatırım ve finans kuruluşu olan iş yatırım türk hava yolları anonim ortaklığının thay ( thyao ) hisse senedi fiyatlarının senelik hedef fiyatını 5 tl gibi bir rakamdan 10,5 lere yükseltmesi aslında kimseyi şaşırtmadı.

THYAO thy hisse senetleri neden yükseliyor.
thyao hisseleri neden yükseliyor
Aslında bu sorunun cevabını bulabilmemiz için istanbulda 2018 yılında açılması planlanan 3. hava limanının getirilerinin neler olacağını çok iyi analiz edebilmek gerekir.

istanbulda yapılacak olan 3. hava limanı türkiyedeki hava şirketlerinin cirolarının ve gelirlerinin en az 3 e katlanacağını gösteren bir ipucudur.
Bu ip ucu bir kaç yıldır vardı aslında fakat thyao şirketinin hisselerini en alt fiyattan alabilmek için borsada çeşitli spekülasyonlar yapıldı çeşitli yasaklar getirildi.
THY na uçaklarda bomba ihbarları yapıldı, güzergahlarıyla oynandı uçuş yasakları konuldu. Tüm bunlar aslında thy şirketinin hisselerini en alt düğzeyde bir fiyat seviyesinden alabilmek için dünyanın küresel sermayedarları tarafından kurgulanmış ve oynanmış birer oyundu aslında.

Amaçlarına ulaştılar ve thyao hisse fiyatları adet başına 4,6 lara kadar geriledi.

Şimdi ise kademeli şekilde alımlar gerçekleşişyor ve hızlı ve ksintisiz bir yükseliş var thy hisselerinde.
Bunun sebebi ise hazi,ran ayında yapılacak olan thy olağan kongresinde thy nın kendi hisselerini satın alma kararının açıklanacağı yönünde.
15 mayısta yapılacak olan thy olağan kongresi ise haziran ayına ertelendi bu olay ise thy diğer hissedarlarının bütün alım güçlerini thyao hisselerina yatırdıkları yönünde bir hava uyandırdı. Çünkü haziranda yapılacak olan thy olağan kongresinden thy nın kendi hisselerini satın alma kararının çıkacağına kesin gözüyle bakılırken diğer taraftan da 3. hava limanının açılması ile bi,rlikte thy hisselerinin fiyatının 3 katına çıkacağı öngörülüyor.

Bana göre thyao hisseleri 30 tl yi görürse şaşırmam.
ytd