Rakka Operasyonu Başladı

Başbakan Binali Yıldırım, “Planlı Rakka operasyonunun 2 Haziran – 3 Haziran gecesi arasında başlatılmadan önceki gece, ABD operasyon öncesi gerekli bilgileri sağladı” dedi. dedim.

Yıldırım, dün medya temsilcileri ile görüştü Çankaya Köşkü, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un hazır, Ramazan ayında ulusun ayı barış, barış ve kardeşlik İslam dünyasına getirilmesini arzuluyor.

“RAKKA İŞLEMİ 2 HAZİRAN’da BAŞLADI”

Yıldırım, Rakka operasyonunun değerlendirilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Planlanan Rakka operasyonundan bir gece önce 2 Haziran gecesi – 3 Haziran gecesi başladı, Amerika Birleşik Devletleri operasyon öncesi gerekli bilgileri verdi.” dedim.

“ABD YÖNTEMİNİ ALMAYIZ”

Yıldırım, Türkiye’nin Rakka’nın operasyonunda uyguladığı idareyi onaylamadığını ve bunun bir sır olmadığını vurguladı. “Bu seviyedeki rahatsızlıklarımızı her seviyede ifade ettik ancak bunun bir seçim olmadığını ve bunun bir yükümlülük ve PYD / A taktik iş birliği ile olan ilişkileri olduğunu” söylediler ve bize gerekli güvenlik önlemlerini verdiler. Güvence nedir? verilen? Burada kullanılacak silahların ülkemizdeki terörist gruplara teslim edilmeyeceği ve terörist faaliyetlerde güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza karşı kullanılamayacağı ihtimali var. onlar. “Onların değerlendirmelerinde.

“YURT DIŞINDA YURTDIŞI”

Yıldırım, süreci yakından takip ederek tedbirlerin alınmasına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Değişmeyen stratejimiz var; ülkemizin tehdit ettiği terörist gruplar var, ülkelerinde ya da ülkelerdeyse isimleri ne olursa olsun, PKK / PYD / YPG, DEAŞ, DHKP-C. Gerekli adımları atmaktan çekinmiyoruz. Ülkemizin, ülkemizin, yurtdışına ihtiyaç duyduğumuzda güvenliğini desteklemeyi tereddüt etmemeliyiz. Kullanılmış ifadeler