Ayasofyadaki ezandan kime ne ?

Bizler ayasofya ne zaman cami olacak diye sora duralım başkaları ayasofyada ezan okunmasından bile rahatsız olsunlar.

Ayasofyada okunan ezan amerikayı rahatsız etmiş, yunanistanı rahatsız etmiş, 1934 lerde m. kemal atatürk ün imzasıyla camiden müzeye çevrilen ve neredeyse içerisindeki kalasların içeride tamirat var havası verilerek insanlarımızın uyutulduğu ve içerinde tam 100 yıldır tamirat var diye uyutulduğumuz yerin adı ayasofya.

Böyle cami mi olur.

Aya sofya fatih sultan mehmet han ın türk milletine emanet ettiği ve fetihin hatta ülkemizin bağımsızlığının sembolüdür.

Yani ülkemiz madem ki bağımsız ve güçlü en azından öyle olduğu anlatılıyor neden ayasofya camii yapılamıyor acaba.

Ve hatta yahudi kabalistlerin fatih sultan mehmet han ın yaptığı bedduadan ötürü bilerek ve zorla ayasofyayı cami olmaktan alıkoyma emri verdikleri de tartışma konudur.

Yani istanbulda okunan ezandan dünyanın öbür ucundaki abd neden rahatsız olur amrika ne karışır kilometrelerce uzaktaki yunanistan istanbuldaki ezana ne karışır.

Yani türkiye ayasofyasını camii olarak kullanma iradesine sahip değilse ve dünyanın diğer ucundan birileri ayasofyada sadece ezan okunmasına bile karışabiliyorsa bu nasıl güçtür bu nasıl özgürlüktür.

Abd ayasofyada ezan okunmasından rahatsız olmuş, ABD bundan rahatsız olmuş ise türkiye bunu inadına tekrar etmelidir. Eğer ki bağımsız ve hür bir ülke olduğuna inanıyorsa bunu yapmalıdır. Yoksa bir dahada çıkıp türkiye güçlendi türkiye özgür ve bağımsız bir ülkedir dememelidir.