Katar’dan kuşatmaya misilleme vize uygulaması

Katar kendisine uygulanan ambargo ve işgal girişimi sonrası kritik bir adım attı. Ülkesine gelmek isteyenlere vize şartı koydu.

37 Ülkeye vize uygulaması başlatan katarın amacı para girişini ve terör unsurlarının girişini kontrol altında tutmak.

Çünkü burada bir terör eylemi, darbe girişimi gibi uygulamalar dışarıdan gelecek yabancı unsurların eliyle olacağından güvenlik açısından bir tedbir olarak uygulanacak.

Büyük ihtimal ile türkiyeninde önermesi sonucu bu uygulama gündeme gelmiş olmalı.

Çünkü türkiye bu konularda dünyadaki en tecrübeli ülke. Bu tecrübeler ve bu acılar türkiyenin ister istemez kendisini ve güvenlik önlemlerini yenileyerek güçlenmesini sağladı.

Şimdi katarda aynı şekilde türkiyenin tecrübesi ve desteği ile yoluna devam etmek istiyor.

vize uygulanacak ülkeler ise şöyle,  Arjantin, Şili, Fransız Guyanası, Letonya, Makedonya, Paraguay, Slovakya, Lübnan, Bolivya, Çin, Ekvador, Guyana, Şeyşeler, Malta, Peru, Slovenya, Tayland, Brezilya, Kolombiya, Estonya, Endonezya, Litvanya, Meksika, Romanya, Güney Afrika, Uruguay, Bulgaristan, Hırvatistan Falk Adaları, Kazakistan, Makao, Moldova, Rusya, Surinam ve Venezüela olarak sıralandı.

vizeler için yaşlaşık 28 dolar ödenecek. Katara gelecek kişilerin otel rezervasyonlarının olması şartı geliş gidiş biletlerinin olması gibi şartlarda var.

 

Katara giriş için vize şartları neler.