Katar ; Türk üssünü kapatacak mı ?

Katar ; Türk üssünü kapatacak mı ? Katar türk üssünü kapatmayacağını net bir dil ile açıkladı ve kararlı duruşlarını tekrar tüm dünyaya gösterdi.

Zaten katar türk üssünü kapatırlarsa bir işgal girişimine maruz kalacaklarını biliyor. Katar yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip bir ülke türkiyenin bir şehri kadar neredeyse ve bu nüfusunun büyük bir kısmı turist niteliğinde yani katarlı nüfus yaklaşık % 25 lerde.

Böyle bir ülkenin savunma sanayisi ve askeri gücü neredeyse yok. Fakat dünyanın en rahat ülkesi. Kişi başına düşen milli gelir sıralamasında dünyada ilk 3 sırada yer alıyor hatta 1. sırada

Böyle bir ülkenin bütün zenginliklerini ele geçirmek abd nin büyük hayali çünkü abd nin dış borcunu ödeyebilmesi şu şartlarda mümkün değil.

Bu nedenle Katarın yönetimini mutlaka ele geçirmek istiyorlar.

İslam ordusu kuruldu islam dünyası birleşti gibi haberler artık arabp ülkelerinin saflarını israil ve abd den yana belirlemesi ile yok oldu gitti.

Çok değil bundan 2 yıl öncesine kadar islam ordusu kuruldu islam dünyası birleşti gibi haberler duyardık. Fakat arap dünyası islam birliğine sırtını dönerken katarıda abd nin ve israilin eline teslim etmek için utanmadan işgal ve abluka girişiminde bulunuyorlar.

Bundan sonraki süreçte mutlaka katara farklı darbe girişimleri suikastler uygulanacaktır.

Tabii türkiyede kılıçdraoğlunun başlattığı adalet yürüyüşüde bir darbe girişimin başlangıcı bir işgal girişiminin başlangıcı olabilir. Herkes uyanık olmalı.