Katardan türkiye’ye dev yatırım

Katardan türkiye’ye dev yatırım, katarın türkiyeye sermaye aktarımı devam ediyor.
Katarlı iş adamları paralarını ingiltere ve amerikadan çekip yavaş yavaş türkiyeye getiriyorlar ve büyük türkiyeyi büyük islam birliğinin merkezi hali,ne getirmeye çalışıyorlar.

Omar Syed, girişim sermayesi Şirketi Genel Müdürü Dubai merkezli abraaj ve radar “bu yıl güçlü bir şirket, kısa bir süre içinde” yeni satın almak mümkün olacağını söyledi.

Abraaj, lojistik şirketi Netlog “önemli azınlık hissesi” satın almıştı. Finansal ayrıntıları açıklanmadı, ancak Yönetim Kurulu Çekiç netlog lojistik Gökalp Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, bir açıklamada 21 Haziran’da payı yüzde 21 olduğunu söyledi.

Türkiye’de yatırım için Abraaj, Netlog fonlar da dahil olmak üzere 200 milyon 500 milyon yaklaşık 3 $ dolardan fazla kullandı; bu fon, daha önce azınlık hisseleri, Fibabanka, hepsiburada.com yatırımlarda kullanılmıştır.

Syed “Abraaj Türkiye Fonu hala daha fazla yatırım için önemli bir miktar olasılık var,” dedi.

TÜRKİYE 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM ÜZERİNDE

Abraaj tarihine Türkiye, 1 milyar dolarlık yatırım yaptı; 5 çıkışları 850 milyon dolar yatırımcılar geri döndü. Abraaj mevcut yatırımlarını çıkmak için tüm seçenekleri dikkate alarak, halka ARZ da seçeneklerden biridir. Son zamanlarda risk sermayesi işlemleri Avrasya mavi kot gerçek çıktı ve DP, Türk varlıklara ilgi gösterdi halka arz için uygun bir yol olsa da yeniden arttı.

Syed “Türkiye bizim için uzun vadeli bir bakış açısı, temel ülkelerine yatırım yapıyoruz. Dengeleme ve yeniden büyüme yolunda, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Türkiye ekonomisi girişinde artış ile 2016 yılında Türk Lirası son zor,” dedi.