MGK Savaş kararı için toplanıyor

MGK Savaş kararı için toplanıyor, mgk dan savaş kararı çıkacak mı ? yeni yapılacak olan mgk dan savaş kararı çıkar mı ? Bugün yapılacak olan milli güvenlik kurulu sonrası mgk da alınacak karar bakanlar kurulunun toplanmasıyla onaylanacak.
Onaylanacak olan karar büyük ihtimal ile misak ı milli sınırlarımız içerisinde olan kerkük ve musulu ankara anlaşması gereği geri alma yetkisi olan türkiyenin topraklarına katma kararı olacaktır. Tabii bu karar ancak savaş kararıyla mümkün.
Musul ve kerkük ün toplamda ki yıllık petrol rezervi 10 milyar doların üzerinde. Yani türkiyenin yıllık petrol ithalatının 20 milyar dolar olduğunu düşünürsek türkiyenin yıllık petrol ithalatının yarısını para vermeden karşılamış oluruz.
Yada başka bir pencereden bakarsak suriyeli mültecilerin gıda ve barınma masraflarını kerkük ve musuldan karşılayabiliriz.
Yada musul ve kerkükten cebimize girecek olan 10 milyar dolar ile yerli silah sanayimize yatırım yaparak bu parayı kendi halkımız arasında dağıtıp aynı zamandada milli güvenlik potansiyelimizi artırabiliriz.
Bu neden ile bu msk toplantısının sonucunda kerkük ve musul hakkında savaş kararıo alınacağı bana göre kesin bir sonuç olacaktır.