Türkiye Irak’a Girmek Zorunda mı ?

Türkiye Irak’a Girmek Zorunda mı ? Iraka askeri operasyon olacak mı ? Türkiye ankara ve lozan anlaşmasından doğan haklarını mahfuz ( saklı ) tutar.
Yani türkiyenin 1926 da yapılan ankara anlaşmasıyla ilgili musul ve kerkük üzerindeki misakı milliye dayn ana hakları saklı bekleyecektir türkiye istediğinde yani bunu başaracak güce ulaştığında bu şehirleri misak ı milli çerçevesinde kendi sınırlarına katabilir demektedir.
Fakat ben türkiyenin kuzey ıraka yakın bir zamanda bir harekat düzenleyeceğini umuyorum yoksa türkiyenin o bölgeyi tekrardan ele geçirmesi pek mümküğn olmayacak çünkü o bölgenin nüfus yapısı değpiştirildi ve yakında abd çeşitli bahaneler ile oraya bayrağını dikip orada asker bulundurmaya başlayacaktır.

Bu nedenle türkiye islam dünyasıyla olan karal bağını tamamen kaybetmiş olacağından büyük bir ekonomik kayba uğrayıp zaman içerisinde zayıflayıp kısa sürede çöküş içerisine girecektir.
Türkiye islam dünyası ile olan karasal bağını kaybetmemek adına musul kmerkük ve hatta afrin ve idlibede girmek zorundadır.
Yoksa türkiyenin güneyi tamamen terör unsurları ile kuşatılıp buraya hapsedilecek ve ekonomik açıdan çöküşe uğratılacaktır.
Türkiye derhal bu bölgelere müdahele edip bu alanlarda kendi hakimiyetinde olan islam coğrafyasına kara yoluyla bağlı alanları kesinlikle elinde tutmalıdır.
Ve hatta azerbaycan ile bağını kesen ermenistanın işgal ettiği küçük alanıda geri alıp islam coğrafyasına kara yoluyla bağını güçlendirmelidir.