Son Dakika Haberler, sondakika haberler, sondakika haberleri

Yeni Bakan Yardımcıları Kimler Oldu

Yeni Bakan Yardımcıları Kimler Oldu, Listesi, kimler atandı, kim atandı, Bakan Yardımcıları sorulmuştur, 2018 yılında araştırılmaktadır. Yeni bakan yardımcısı meraklı konular arasında isim listesini aldı. Cumhurbaşkanının Resmi Gazetede aldığı kararlara göre, Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu Adalet Bakanlığı Bakanlar ve Prof. Yıldız Seferinoğlu Kültür ve Turizm Bakanlarıdır. Dr. Ahmet Haluk Dursun, […]

Yeni Bakan Yardımcıları Kimler Oldu
24 Temmuz 2018 - 5:40 'de eklendi.

Yeni Bakan Yardımcıları Kimler Oldu, Listesi, kimler atandı, kim atandı,

Bakan Yardımcıları sorulmuştur, 2018 yılında araştırılmaktadır. Yeni bakan yardımcısı meraklı konular arasında isim listesini aldı. Cumhurbaşkanının Resmi Gazetede aldığı kararlara göre, Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu Adalet Bakanlığı Bakanlar ve Prof. Yıldız Seferinoğlu Kültür ve Turizm Bakanlarıdır. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan ve Ömer Arısoy atandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakanı Enver İşkurt, Dr. Ömer Fatih Sayan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selim Dursun ve Sinan Aksu da getirildi. Sağlık Bakan Yardımcısı, Prof. Dr. Muhammet Güven’in atanması uygun görülmüştür. Bu atamalar, Kamu İdareleri ve Kamu Kurumlarında Atama Usulleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ikinci ve üçüncü maddeleri uyarınca yapılmıştır. En meraklı bakanlıklardan biri olan Sağlık Bakanlığı Prof.Dr.Muhammet Güven Erciyes Üniversitesi Rektörüne getirilen Bakan Yardımcısı. Üniversite Hastaneleri Derneği Yönetim Kurulu’nda da görev yapan Prof.Dr.Güven, yoğun bakım uzmanıdır.

Bakan yardımcısı 2018 isim listesini araştırıyor. Yeni bakanlar kim? Vatandaşlar yapılan duyuruları takip ediyor. Cengiz Öner, Hilmi Bilgin, Selahaddin Menteş ve Yıldız Seferinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcıları, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcıları, Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı’nın kararlarına göre. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Nadir Alpaslan ve Ömer Arısoy atandı. Enver İşkurt, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ömer Fatih Sayan ve Selim Dursun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları ve Hamza Yerlikaya ve Sinan Aksu. Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Kamu Üyeleri ve Kamu Kurum ve Kuruluşları Atama Prosedürleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ikinci ve üçüncü koruyucusu oldu. Sağlık Bakanlığı Prof.Dr.Muhammet Güven Erciyes Üniversitesi Rektörlüğe müracaat etmek üzere. Üniversite Hastaneleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Güven, yoğun bakım uzmanıdır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakanı Enver İşkurt, Dr. Ömer Fatih Sayan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selim Dursun ve Sinan Aksu da getirildi.

Sağlık Bakan Yardımcısı, Prof. Dr. Muhammet Güven’in atanması uygun görülmüştür.

Bu atamalar, Kamu İdareleri ve Kamu Kurumlarında Atama Usulleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ikinci ve üçüncü maddeleri uyarınca yapılmıştır.

MUHAMMET GÜVEN?

Bakan Yardımcısı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Muhammet Güven oldu. Üniversite Hastaneleri Derneği Yönetim Kurulu’nda da görev yapan Prof.Dr.Güven, yoğun bakım uzmanıdır.

DR. ÖMER FATİH SAYAN KİMDİR?

Ömer Fatih Sayan 10 Haziran 1977’de İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü.

Burslu bir öğrenci olan Sayan, Münih Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği İletişim Mühendisliği Bölümü mezunudur. O bir doktora İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nde Duygusal Zeka alanında öğrenci. İngiltere’de Oxford Üniversitesi ‘Diplomasi’ eğitimi aldı.

Kariyerine 1995 yılında Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ardından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından özel sektörde çip üretimi konusunda uzmanlaşarak cep telefonu tasarımı ve Ar-Ge alanında çalıştı. Silikon Vadisi Girişimine katıldı ve girişimcilik üzerine çalıştı. Almanya ve Türkiye’de çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişim Yeni Eğilimler konusunda ders verdi. Çeşitli konferanslarda ve bilimsel dergilerde yayınlanan araştırma konuları hakkında çok sayıda makale bulunmaktadır.

Sayan, 2007-2014 yılları arasında Başbakanlık Başkonsolosluğu ve Başmüdürü olarak atandı ve Ocak 2014’te Bilgi Teknolojileri ve İletişim Komitesi’ne üye olarak atandı.

İbrahim Güler, 27 Mayıs 2015 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunun 2. Başkanı olarak atandı. Ömer Fatih Sayan seçildi.

Sayan İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor iki çocuk babası

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER