> Trump Koronavirüs salgınında zirveyi gördük, Artık düşüş başlayacak dedi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Trump Koronavirüs salgınında zirveyi gördük, Artık düşüş başlayacak dedi

Trump Koronavirüs salgınında zirveyi gördük, Artık düşüş başlayacak dedi, son dakika trump, koronavirüs haberleri

Başkan Donald Trump, ABD’nin yeni Covid-19 davalarının “zirvesini” geçtiğini ve bazı devletlerin bu ay yeniden açılacağını öngördüğünü söyledi.

Günlük Beyaz Saray virüs brifinginde, Bay Trump, valilerle konuştuktan sonra Perşembe günü yeni yeniden açma yönergelerinin açıklanacağını söyledi.

Başkan,” hepimiz geri dönüş çocukları olacağız ” dedi. “Ülkemizi geri almak istiyoruz.” Rusya pertol ihracat vergisini düşürüyor.

ABD’de yaklaşık 640.000 teyit Covid-19 vakası ve 30,800’den fazla ölüm var.

Trump Çarşamba günü Gül bahçesinde gazetecilere verdiği demeçte,” veriler ülke çapında, yeni vakaların zirvesini geçtiğimizi gösteriyor ” dedi.

“Umarım bu devam edecek ve büyük ilerleme kaydetmeye devam edeceğiz.”

NYC neden virüs ölümlerinde ani bir artış bildiriyor?
ABD’nin neden 136.908 küresel ölüm oranının bu kadar önemli bir bölümünü oluşturduğunu sordu. Bay Donald diğer ülkeleri ölüm oranları hakkında yalan söylemekle suçladı.

“Bu ülkelerin bazılarının sayılarına gerçekten inanan var mı?”o Çin adlandırma, dedi .

Ayrıca, ABD’nin koronavirüsün bir pazarda değil, Wuhan’daki bir laboratuvardan ortaya çıktığını doğrulanmamış raporlara baktığını söyledi.

ABD medyası, Pekin’deki ABD Büyükelçiliğinin Wuhan’daki iki laboratuvarda güvenlik konusunda endişeleri dile getirdiğini bildirdi. Ancak Salı günü Genelkurmay Başkanı General Mark Milley. ABD istihbarat servislerinin virüsün doğal olarak meydana gelme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inandığını söyledi.

Donald yönetimi daha önce 1 Mayıs’ta milleti yeniden açmak için olası bir tarih olarak nitelendirdi, ancak. Başkan bazı devletlerin bundan daha erken normale dönebileceğini söyledi.

Çok yakında ulusun yeniden açılması tehlikeleri hakkında sorgulandığında, Bay Donald şunları söyledi: “kapalı tutmak dahil ölüm de var.”

Ruh sağlığı sorunlarını belirterek, intihar hatlarının ekonomi donarken “patladığını” söyledi.

Trump koronavirüs vaka sayısı düşüşe geçti, Artık her şey düzelecek dedi

Milyonlarca Amerikalı, ülke genelinde kilitleme önlemleri nedeniyle işlerini kaybetti ve işsizlik sayıları rekor seviyelerde.

Çarşamba günü yayınlanan hükümet verilerine göre, perakende satışlar. Mart ayında %8.7 oranında düştü, bu da izlemenin. 1992’ta başlamasından bu yana en büyük düşüş oldu.

Bu arada, Connecticut, Maryland, New York ve. Pennsylvania valileri, önümüzdeki haftalarda topluma girerken sakinlerin yüz maskeleri takmaları gerektiğine dair emir veya kurallar yayınladı.

Connecticut Valisi Ned Lamont,” normale döneceğiz – yeni bir normal olacak ” dedi.

Çarşamba günü, Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, spor etkinlikleri ve konserler gibi büyük toplantıların muhtemelen. 2021’e kadar şehirde yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Bu arada ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’in Pekin mevkidaşı. Yang Jiechi ile yaptığı görüşme sırasında koronavirüs üzerinde “tam şeffaflık” göstermesi gerektiğini söyledi.

Bay Pompeo, Pekin’i, Çin’in inkar ettiği ilk günlerde salgının ölçeğini örtbas etmekle defalarca suçladı.

1 COMMENT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.