Kasım 25, 2020

Faiz indirimi İçin Merkez bankası açıklaması bekleniyor

Faiz indirimi İçin Merkez bankası açıklaması bekleniyor. TCMB politika faizlerini sabit mi tutar yoksa düşürür mü ?

Merkez bankası’nın vereceği faiz’le ilgili karar gerçekten çok önemli. Yani kovid 19 ile mücadele kapsamında zaten bütün işletmeler nakit sıkıntısı çekmekte. Ülkemizdeki başka bir sıkıntı ise özel bankaların iç piyasaya nakit verme konusundaki katılığı diyebiliri.z

Yani özel bankalardan her hangi bir tanesine gittiğinizde kredi isterseniz alamazsınız. Kredi notunuz 100 olursa belki istediğiniz paranın 3 te 1 ini belki bir ihtimal verirler.

Almanya’da artık küçük ve orta ölçekli işletmeler mağazalarını açabilecekler, salgınla mücadelede gevşeme yoluna gidiliyor.

Aynı şekilde abd buna benzer uygulamalara geçiş yapacak. Böyle bir dönemde nakit bulabilmenin kolaylaştırılması için faizlerin düşüş yaşamasını bekliyorum.

Merkez bankası faiz ile ilgili nasıl karar verecek sorusuna bu açıdan bakarsak kesinlikle faizlerde indirim beklentisi var.

Faiz artışı (yükselişi) ekonomimiz için yıkım olur bankalara gün doğar diyebiliriz.

Fed in yaptığı para basma operasyonları ve sıfır faizli para politikasına geçiş süreci nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini açıklıyor. BDDK nında bu dönemde büyük rol oynaması bekleniyor.

son dakika faiz , faiz haberi , faiz haberleri , faiz son durum , sondakika faiz ,
son dakika merkez bankası. Merkez bankası haberi , merkez bankası haberleri , merkez bankası son durum , sondakika merkez bankası.
Son dakika tcmb , tcmb haberi , tcmb haberleri , tcmb son durum , sondakika tcmb ,
son dakika faiz indirimi , faiz indirimi haberi. Faiz indirimi haberleri , faiz indirimi son durum , sondakika faiz indirimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar