> ABD ve İran arasındaki Körfez çatışması savaş konusunda korkular doğurdu – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

ABD ve İran arasındaki Körfez çatışması savaş konusunda korkular doğurdu

ABD ve İran arasındaki Körfez çatışması savaş konusunda korkular doğurdu. son dakika abd, son dakika iran,

Geçen yıl, Başkan Donald Trump yaptığı konuşmada Amerikan Devrim Ordusu’nun 1770’lerde İngiltere’den “havaalanını işgal ettiğini” söyledi. Bu nedenle, bu açıdan Çarşamba günü yaptığı tweet,. ABD deniz komutanlarını ABD savaş gemilerini taciz eden İranlı savaş gemilerini “vurmaya” çağırdı.Bu sadece küçük bir yanlışlık.

,Ancak bu kesinlikle ABD askeri eylemini bu yılın başından bu yana yönlendiren en büyük tehdit, çünkü. ABD Irak’ta İran İslam Devrim Muhafızları kıdemli komutanı General Kasem Solemani’yi öldürdü. Bu, ABD ve İran’ı büyük bir çatışmaya yaklaştırıyor. Peki Başkan Trump’ı şimdi bir uyarı vermeye iten neydi? İran ve ABD neden Covid-19 salgınıyla başa çıkmak için mücadele etti ve gerilimlere devam etti? Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, özlü bilginin doğrudan nedeninin geçen hafta. ABD ordusunun IRGC donanması tarafından işletilen birkaç silahlı sürat teknesinin. Körfez’den geçen bir ABD savaş gemileri filosunu taciz ettiğini söylediğinde bir bölüm olduğunu söyledi.

,ABD Deniz Kuvvetleri, bir olayda İranlı bir silahlı geminin ABD Sahil Güvenlik. Komutanlığı’nın kesimden yaklaşık 10 metre (10 m) önce geçtiğini söyledi. İslam Devrim Muhafızları bir çatışma olduğunu itiraf ettiler, ancak bunu Amerikalılara suçladılar. Başkomutan General Gen Hossein Salami Perşembe günü yaptığı açıklamada, İran Deniz Kuvvetlerine “İran Körfezi’ndeki herhangi bir. Amerikan terörist kuvvetini yok etmesini” emrettiğini söyledi, “İran askeri veya sivil taşımacılığının güvenliğini tehdit etti . “

,Şimdi insanlar düşmanlıkların ve kelime savaşının eyleme dönüşebileceğinden endişe ediyorlar. Bununla birlikte, Başkan Trump’ın Twitter’daki “emri” fazla değişmedi. Körfez bölgesindeki ABD savaş gemisi komutanları, mürettebatlarının yaşamlarını ve gemilerinin güvenliğini korumak için gerekli gördükleri her türlü önlemi alabiliyorlar. Küçük İran gemilerinin kaynatma taktiklerine iyi adapte oldular.

Savaş haberleri, sondakika savaş

,İran ABD Donanmasını Körfez olayı konusunda uyardı Mezardan İran’a ölüm yolunu açar. ABD-İran İlişkileri: Kısa Bir Tarihçe. Bununla birlikte, bu olay, bu salgına verilen yüksek küresel ilgi düzeyine rağmen, önceden var olan uluslararası gerilimlerin ortadan kalkmadığını göstermektedir. Daha da kötüleşebilirler. Çünkü ABD ve İran birbirleriyle tutarlı stratejik hedeflere sahipler ve değişmediler. İran ABD’nin bölgedeki etkisini azaltmayı ve ayak izini genişletmeyi umuyor.

,Örneğin, İsrail’in Suriye’deki son hava saldırıları, İran ve müttefiklerinin hala buradaki aktif hedefi izlediğini gösteriyor. İran’daki bazı liderler – Covid-19 krizinin neden olduğu kaos ve belirsizliğin sadece katıları güçlendirebileceği -. ABD’nin kendi iç mücadeleleri göz önüne alındığında bir anlaşmaya varmak konusunda istekli olmadığını düşünebilirler. Bay. Benzer şekilde. Trump yönetimi İran üzerindeki “maksimum baskı” politikasını ikiye katlıyor ve salgının sonunda. İslam’ın çöküşüne yol açabileceğine ve duyduğum bölgesel uzmanların çoğuna katılmadığına inanılıyor. Tahran rejimi.

,Bu arada İran, diğer cephelerde ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Çarşamba günü. IRGC’nin Kuzey Kore teknolojisine güvenen bir roket kullanarak askeri bir uydu olduğunu iddia ettiği şeyin fırlatılması. Füze programının gelişmeye devam ettiğini gösteriyor. İran, nükleer faaliyetlerini sınırlayan dünya güçleri ile 2015 yılında imzalanan bir anlaşma kapsamında kalsa da, bu, şartlarının çoğunu ihlal ediyor. Gerçekten de uzmanlar, Tahran’ın attığı adımların çoğunun geri dönüşümlü olmasına rağmen, uluslararası denetimin ötesinde. Gizli bir şekilde karbon fiber santrifüjler – uranyum zenginleştirmesi için temel makine – üretebileceği bir pozisyona doğru hareket edebileceğinden endişe ediyor.

,ABD-İran gerginlikleri geçici olarak arka yakıcıya konmuşlarsa daha az önemli olabilir. Ama açıkça bilmiyorlar. Ve kazayla çatışmanın patlaması riski her zamanki gibi büyük; belki de daha fazlası, her birinin koronavirüs pandemisinin diğerinin eylem kapasitesi üzerindeki etkisini yanlış anlayabileceği göz önüne alındığında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.