> Liverpool – Atletico Madrid: Başkanı koronavirüs endişeleriyle ilgili soruşturma istedi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Liverpool – Atletico Madrid: Başkanı koronavirüs endişeleriyle ilgili soruşturma istedi

Liverpool – Atletico Madrid: Başkanı koronavirüs endişeleriyle ilgili soruşturma istedi. breaking liverpool news, breaking madrid news

Liverpool Şehri Belediye Başkanı, çok sayıda yerel koronavirüs vakasına yol açabileceği yönündeki kaygılarla Mart ayında Şampiyonlar Ligi fikstürünün şehirde bulunup bulunmayacağı konusunda soruşturma açılması çağrısında bulundu. Liverpool’un 11 Mart’ta Anfield’daki Atletico Madrid’e karşı oynamasına, kısmen de olsa kilitlenmenin yürürlükte olduğu 3.000’i İspanyol başkentinden gelen 52.000 destekçi katıldı. İngiltere hükümeti, bu tür olayların 10 gün sonra kitlesel toplantılarda kısıtlamalar uygulanmadan önce devam etmesine izin verme kararını savundu.

Ancak Steve Rotheram, BBC Sport’a Liverpool’daki vakaların artmasıyla potansiyel bir bağlantı için bağımsız bir soruşturma gerektiğini söyledi. “Eğer insanlar gerçekleşmemesi gerektiğine inandığımız bir spor olayının doğrudan bir sonucu olarak koronavirüs ile sözleşme yapmışlarsa, bu skandal” dedi.

Fulbol skandal haber

Diyerek şöyle devam etti: “Bu sadece insanları tehlikeye atmakla kalmadı, aynı zamanda NHS’deki ve kendi ailelerindeki diğer kişilerle sözleşme imzalamış olabilecek ön büro personeli.” Son rakamlar, Liverpool‘un NHS hastanelerinde 246 kişinin koronavirüs ile öldüğünü gösteriyor.

Bu arada, Madrid Avrupa’nın en kötü etkilenen şehirlerinden biridir ve İspanya, Amerika Birleşik Devletleri’nin arkasında dünyada en fazla onaylanmış ikinci enfeksiyon vakasına sahiptir. Rotheram, “Enfeksiyon eğrisinde bir artış gördük ve bu da [Liverpool’da] Covid-19 ile sözleşme yapan 1.200 kişi ile sonuçlandı.” Dedi. “Bu enfeksiyonların bir kısmının doğrudan Atletico taraftarlarına bağlı olup olmadığını araştırmak gerekiyor. Coronavirus sıcak şehirleri vardı ve Madrid bunlardan biriydi. Diyerek şöyle devam etti: “Kendi ülkelerinde toplanmalarına izin verilmedi, ancak bu hayranların 3.000’i bizimkine geldi ve potansiyel olarak koronavirüsü yaymış olabilir.

Bu yüzden bakmaya ihtiyaç duyuyor ve hükümetin daha erken kilitlenmemek için bazı sorumluluk alması gerekiyor. ” Madrid belediye başkanı, maçın devam etmesine izin verme kararının “bir hata” olduğunu ve Liverpool şehir meclisinin halk sağlığı direktörü Matthew Ashton’ın söylediğini söyledi. ‘İlginç bir hipotez’ Anfield’daki maç gününde, İngiltere’nin baş tıbbi memur yardımcısı Dr Jenny Harries, İngiltere’nin diğer ülkelerin yaptığı gibi spor etkinliklerini yasaklamada “bilimi ve kanıtları takip ettiğini” söyledi.

“Genel olarak, bu tür olaylar ve büyük toplantılar, büyük bir etkisi olacak bir şey olarak görülmüyor.” Birkaç gün önce Başbakan Boris Johnson, Twickenham’daki Six Nations’da İngiltere ve Galler’e katılmıştı. Ancak Liverpool maçı ve herhangi bir koronavirüs vakası arasında doğrulanmış bir bağlantı olmasa da, 20 Nisan’da hükümetin baş bilim danışman yardımcısı Angela McLean, “ilginç bir hipotez” olarak nitelendiren daha fazla soruşturma yapılması gerektiğini söyledi.

Hükümet o sırada düşük bir risk olduğunu söylüyordu, ama elbette birkaç gün sonra ülkeyi tamamen kapattılar; spor ve etkinlikleri ve büyük toplantıları yasakladılar “dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Ve bu daha erken olabilirdi. Hükümetin bilimsel danışmanlarına erişemedim, ama bu soruları soruyorlardı.

Atletico madrid futbol sorunları

Diyerek şöyle devam etti: “Bu yüzden bir soruşturmanın, hükümetin o zaman ne yapması gerektiğini tavsiye etmesi gerektiğini düşünüyorum.” Çarşamba günü, Kültür Sekreteri Oliver Dowden, Birleşik Krallık hükümetinin kitle toplantıları yasağının zamanlamasını savundu.

Milletvekillerine verdiği demeçte, “Tüm bunlar boyunca yaptığımız şeyi hem Sage’den (Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu) hem de sağlık görevlilerinden aldığımız bilimsel kanıtlara dayandırdık.” Dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Kitlesel toplantıları seçmek için bir dava yoktu.” ‘Keşke zamanda geriye gidebilseydim gidemem’

Anfield’da hastalığı istemeden yaymış olabileceğinden korkan bir Liverpool taraftarı BBC’ye maçın yapılma kararının “ihmalkar” olduğunu söyledi. Birkaç gün önce bir tatilden döndükten sonra Ben Johnson, Atletico maçında biraz kendini iyi hissetmedi ve tıbbi yardım istedi. Öksürüğü veya ateşi olmadığı için normal şekilde devam etmesi söylendi ve maça katıldı. Takip eden günlerde koronavirüs semptomları geliştirdi. Test edilmedi, ancak iyileşmeden önce hastaneye gitmenin eşiğinde olduğunu söylüyor. “Bunun devam etmemesi gerektiği aşikardı” dedi.

“Sadece çılgınca görünüyor. Keşke zamanda geri dönüp gidemesem ve keşke gitme fırsatı olmasaydı. Sadece nasıl devam etmesine izin verildiğini anlamıyorum.” Hem Avrupa futbolunun yönetim organı Uefa hem de Liverpool yorum yapmaktan kaçındı. Cheltenham ‘durdurulmalıydı’ Liverpool v Atletico maçı, İngiltere’de oynanan son büyük futbol maçıydı ve sezon iki gün sonra askıya alındı.

Liverpool maçları

Ayrıca, at yarışının Mart ayının ikinci haftasında sahnelenen Cheltenham Festivali’nin devam edip etmeyeceği konusunda bir soruşturma çağrısı yapıldı. Dört gün boyunca 251.684 seyirci ile çok sayıda yerel koronavirüs vakasına yol açmış olabileceği endişeleri de vardır. İngiltere’nin güneybatısındaki halk sağlığı eski müdürü ve Bristol Üniversitesi’nde misafir halk sağlığı profesörü olan Profesör Gabriel Scally, Gloucestershire’da çok sayıda Covid-19 vakası “gibi görünüyordu” dedi.

“Bence Cheltenham Festivali’ne bağlamak çok cazip” dedi. “Gerçekten, sağlık açısından, önceden durdurulmuş olmalıydı.” Hükümet verileri, Gloucestershire’da 972 virüs vakası olduğunu ve 147 kişinin öldüğünü gösteriyor. Sızan resmi verilere göre, posta kodu komşu Cheltenham Hipodromu, bu ayın başlarında Gloucestershire’da en fazla koronavirüs hastanesi kabulüne sahipti.

Bazı yüksek profilli katılımcılar, West Bromwich Albion oyuncusu Charlie Austin, komedyen Lee Mack ve Gold Cup kazanan jokey Andrew Thornton da dahil olmak üzere belirtiler bildirdiler. Cheltenham organizatörleri, etkinlik için ekstra el yıkama istasyonları da dahil olmak üzere özel hijyen önlemlerini başlattı ve hükümet ve bilim uzmanlarının açık rehberliklerini izlediklerini söyledi. Festivalin kıdemli yarış pisti tıbbi memuru olan Dr. Sue Smith, hijyen standartlarının “en üst düzeyde olduğunu ve tüm önlemlerin Halk Sağlığı İngiltere’den günlük güncellemeler doğrultusunda alındığını” söyledi.

son dakika liverpool , liverpool haberi , liverpool haberleri , liverpool news , breaking liverpool , son dakika liverpool haberi ,
son dakika Atletico Madrid , Atletico Madrid haberi , Atletico Madrid haberleri , Atletico Madrid news , breaking Atletico Madrid , breaking Atletico Madrid news ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.