> Dünya çapındaki araştırmaya göre ; Koronavirüs 1 milyar kişiye bulaşabilir, – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Dünya çapındaki araştırmaya göre ; Koronavirüs 1 milyar kişiye bulaşabilir,

Dünya çapındaki araştırmaya göre ; Koronavirüs 1 milyar kişiye bulaşabilir, breaking world news, son dakika dünya

Acil ülkeler yardım almadığı sürece, bir milyar insana dünya çapında koronavirüs bulaşabilir. Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC), virüsün küresel yayılımını yavaşlatmak için finansal ve insani yardım gerektiğini ifade etti. Afganistan ve Suriye gibi “kırılgan ülkelerin” büyük bir salgını önlemek için “acil fonlara” ihtiyacı olduğunu söyledi. “Sağlam bir cevap için küçük bir zaman penceresi kalır,” diye uyardı.

ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre, dünya çapında 200.000’den fazla insanın öldürüldüğü 3 milyondan fazla onaylanmış Covid-19 vakası var. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Londra Imperial College’ın modellerine ve verilerine dayanan IRC raporu, dünya çapında 500 ila 1 milyar arasında enfeksiyon olabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca çatışmadan etkilenen düzinelerce kırılgan ülkenin 3 milyondan fazla insanın ölümüne neden olabileceği bulundu.

ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre, dünya çapında 200.000’den fazla insanın öldürüldüğü 3 milyondan fazla onaylanmış Covid-19 vakası var. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Imperial College London’dan alınan modellere ve verilere dayanan IRC raporu, dünya çapında 500 ila 1 milyar arasında enfeksiyon olabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca çatışmalardan etkilenen düzinelerce kırılgan ülkenin 3 milyondan fazla insanın ölümüne neden olabileceği de tespit edildi. “

Dünya genelinde insani krizlere yanıt veren ABD merkezli bir grup, hane halkı büyüklüğü, nüfus yoğunluğu, sağlık kapasitesi ve önceden var olan çatışmalar gibi faktörlerin büyük salgınların riskini artırabileceğini söyledi. Gelişmekte olan birçok ülkede resmi enfeksiyon oranı ya da ölüm oranı düşüktür – ancak gerçek rakamların çok daha yüksek olduğu düşünülmektedir. Yemen’deki Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) programlarını yöneten Caroline Seguin, örgütün insanların hastanelerde değil Covid 19 yüzünden öldüğünü söyledi. BBC’ye verdiği demeçte, “Yerel iletimin devam ettiğine ikna olduk, ancak test yeteneği çok, çok düşük.”

Seguin, IRC raporunda koronavirüse özellikle duyarlı olduğu söylenen Yemen’in, ülkenin son zamanlarda kolera ve kızamık salgınları nedeniyle zayıfladığını söyledi. “Sağlık sistemi çöküyor … ve kesinlikle Sağlık Bakanlığı bu hastalıkla başa çıkamıyor” dedi.

Dünyadaki yenilikler neler?

Yeni Zelanda bazı engelleme önlemlerini hafifletmeye başladı. Birkaç gün boyunca birkaç kez yeni sayılarla hükümet, virüsün “şu anda” ortadan kaldırıldığını söylüyor Tokyo’daki Japon koronavirüs etkin noktası Pazartesi günü yalnızca en az haftada 39 yeni vaka bildirdi ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs tedavisi için bir madde enjekte etmeyi önerdikten sonra devletlerin dezenfektan kullanan insan sayısında keskin bir artış gördüğünü söyledi Gürcistan, Oklahoma, Alaska ve Güney Carolina dahil olmak üzere ABD, enfeksiyonların hala büyümesine rağmen ekonomilerini yeniden açıyor.

İngiltere’deki rakamlar, bakımevlerindeki virüs ölümlerinin sayısının sürekli arttığını gösteriyor Fransa ve İspanya, birkaç haftadır yürürlükte olan ablukaları hafifletme planlarını açıklayacak Nijerya, en büyük şehirlerindeki milyonlarca insan için koronavirüs ile ilgili ablukaları “kademeli olarak hafifletmeye” başlayacak Hindistan, “kusurlu” oldukları tespit edildikten sonra Çin’den yaklaşık yarım milyon hızlı koronavirüs kitinin siparişlerini iptal etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.