> Trump neden hayal edemez “ABD’nin dezenfektan çağrıları arttı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Trump neden hayal edemez “ABD’nin dezenfektan çağrıları arttı

Trump neden hayal edemez “ABD’nin dezenfektan çağrıları arttı, breaking trump news, son dakika trump haberi

Başkan Donald Trump, koronavirüs tedavisi için bir madde enjekte etmeyi önerdikten sonra ABD dezenfeksiyon hatlarının “neden hayal edemediğini” söyledi. Pazar günü, Michigan ve Maryland valileri yükselen çağrılardan dolayı cumhurbaşkanını suçladılar. Doktorların ciddi eleştirilerinden sonra Trump, yorumlarının alaycı olduğunu söyledi. Dezenfektanlar tehlikeli maddelerdir ve yutulması halinde zehirli olabilir. Pazartesi günü yapılan Covid-19 basın toplantısında, muhabir Maryland’in telefon hattı statüsünün son günlerde Bay Trump’ın yorumları hakkında ipuçları vermek için yüzlerce çağrı aldığını kaydetti.

“Neden olduğunu hayal bile edemiyorum,” dedi başkan hızla ilerliyor. “Hayal edemiyorum.” Bağlantı sayısındaki artıştan sorumlu olup olmadığı sorulduğunda, Trump cevapladı: “Hayır, anlamıyorum.” ABD’deki ardışık durumlar virüs engelleme komutlarına katlanmaya başlıyor Geçen hafta, Maryland Valiliği, Cumhurbaşkanının yorumları sonrasında devlet genelinde dezenfektanların yutulması veya enjeksiyonuna karşı bir uyarı yaptığını açıkladı.

Bay Trump, bir yetkilinin ABD hükümetinin Covid-19’un çamaşır suyu ile birkaç dakika içinde öldürülebileceğini gösteren çalışmasının sonuçlarını bildirmesinden sonra dezenfektanları yorumladı. “Bir dakika içinde kaplayan bir dezenfektan görüyorum. Bir dakika, “dedi Trump. “Bunu enjekte ederek veya neredeyse temizleyerek yapmanın bir yolu var mı?”

Cuma öğleden sonra, Bay Trump gazetecilere şunları söyledi: “Senin gibi gazetecilere ne olacağını görmek için alaycı sorular sordum.” Trump’ın iddiaları gerçek Göz ardı edilmesi gereken yanlış sağlık ipuçları Yaz aylarında koronavirüs kaybolacak mı? Pazartesi günkü basın toplantısında, Gül Bahçesi Trump’a Kasım ayında cumhurbaşkanlığı seçimini erteleyip erteleyeceği soruldu. “Seçim tarihini değiştirmeyi hiç düşünmemiştim,” dedi. “Bunu neden yapayım?”

Former US Vice-President Joe Biden, Mr Trump’s presumptive Democratic opponent, said last week he thought Mr Trump would “try to kick back the election somehow”.

But Mr Trump told reporters the idea was “made-up propaganda”.

“I look forward to that election,” Mr Trump said.

Constitutional scholars have already noted that if a president wanted to change the timing of a White House election he would be unable to do so – even in an emergency – because the date is set by Congress.

Bay Trump daha sonra aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli konular hakkında sorular sordu: Koronavirüsten ölümler: Son altı hafta içinde ölen Amerikalıların sayısı göz önüne alındığında, cumhurbaşkanına yeniden seçilmeyi hak edip etmediği soruldu – 55.000’in üzerinde. kriz Çin: Trump, ABD’nin koronavirüsün yayılması için Çin’den tazminat talep edebileceğini ileri sürdü. Çin’in hesap verebilir olmasını sağlamak için “birçok yol” olduğunu da ekleyerek, “Kaynakta tutulabileceğini düşünüyoruz” dedi. Missouri eyaletinin Çin hükümetini bir salgın için dava ettiğini söyledikten sonra günler geliyor.

Okullar: Başkan, devlet hükümetlerinin devlet okulunu Mayıs ayının sonundan önce yeniden açmayı “ciddiye almaları” gerektiğini söyledi. Ancak yetkililer bunun ciddi bir sağlık riski oluşturabileceği konusunda uyarıyor. “Çok kısa olsa bile bence iyi olur” dedi Trump Kuzey Kore: Kuzey Koreli lider Kim Jong-un’un sağlığı hakkında spekülasyon hakkında sorular sordu, Trump durumu hakkında “çok iyi bir fikir” olduğunu söyledi. “Şu anda bunun hakkında konuşamam. Sadece ona şans diliyorum “dedi. Bu ayın başlarında halka açık etkinlikten ayrıldığından beri, Bay Kim’in sağlığı hakkında doğrulanmamış söylentiler var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.