> Koronavirüs aşısı’nın seri üretimi için anlaşma yapıldı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Koronavirüs aşısı’nın seri üretimi için anlaşma yapıldı

Koronavirüs aşısı’nın seri üretimi için anlaşma yapıldı . Oxford üniversitesi astrazeneca isimli ilaç firması ile anlaştı.

Günlerdir, haftalardır bütün bilim üniteleri, üniversiteler ve ilgili kurumlar korona aşısı içim kolları sıvamıştı. Oxford üniversiteside bunlardan biri.

Bütün aşı çalışmalarını tamamlayıp insanlar üzerinde test yapma aşamasına geçen üniversite kurumu astra zeneca ismindeki ilaç şirketi ile seri üretim konusunda anlaşma sağladı.

3 milyondan fazla vaka sayısına 230 bin can kaybı ile tarihe adını yazdıran salgın hastalık için aşı çalışmaları devam ediyor.

Yüzlerce kişiye test amaçlı aşı yaptıklarını söyleyen yetkili isimler aşı ile ilgili net sonuçların en erken haziran ayı ortalarında alınabileceğini söyled. Bununla beraber bulunan aşı’nın virüs için kesin çözüm olup olmadığının henüz belirsiz olduğu seöylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.