> Türkiye’den ABD; İkinci koronavirüs yardımı! İkinci bir kargo uçağı ABD’ye taşındı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Türkiye’den ABD; İkinci koronavirüs yardımı! İkinci bir kargo uçağı ABD’ye taşındı

Türkiye’den ABD; İkinci koronavirüs yardımı! İkinci bir kargo uçağı ABD’ye taşındı, son dakika abd haberi

İkinci bir askeri nakliye uçağı virüsü salgınıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ziyaret ettiği ülkelerden tıbbi yardım taşıyan Türkiye’nin korona Ankara’dan ayrıldı. ABD’nin Ankara Büyükelçisi David M. Satterfield ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ankara Etimesgut havaalanından ABD’ye yardım edilecek bir C-130 askeri kargo uçağını ziyaret etmek için burayı ziyaret etti.

ANKARA’DAN TAŞINDI

Türkiye’nin ikinci ABD askeri nakliye uçağının patlak vermesinden en çok etkilenen ülkelere tıbbi yardım taşıyan Kovid-19 Ankara’dan ayrıldı. Türkiye’ye tıbbi yardım taşıyan Amerikan uçakları, Dışişleri Bakan Yardımcısı Kiran ve ABD Büyükelçisi Satterfield tarafından gönderildi.

MEVLANA DETAYLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait A400M tipi askeri nakliye uçağı, ABD’ye gönderilen tıbbi malzeme taşıyan, Washington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü’ne, yardımcı kutular ve Amerikan bayrakları ile Mevlana’nın romanına indi “Umutsuzluğun arkasında çok umut var. Karanlığın arkasında birçok güneş var. ” Sözleri Türkçe ve İngilizcedir.

Kutularda neler var? Kutularda 500.000 maske, 400.000 önlük, 2.000 litre dezenfektan, 500 yüz kalkanı, 400 N95 maske ve 1.500 koruyucu gözlük bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.