> Fransa’nın koronavirüs karnesinde 25 bin can kaybı var – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Fransa’nın koronavirüs karnesinde 25 bin can kaybı var

Fransa’nın koronavirüs karnesinde 25 bin can kaybı var. Dünyayı evinde esir alan korona hastalığı avrupa’yı yıkmaya devam ediyor.

Avrupa’da can kayıpları her geçen gün artarken fransa’da durum her ne kadar kontrol altına alınmış gibi görünse bile ölü sayıları vahim durumda.

Fransa’ya yapılan tıbbi yardımlar ve diğer desteklere rağmen toplamda vaka sayısının 200 bini geçtiği biliniyor.

Ölüm oranı ise diğer ülkelere bakıldığında çok yüksek gözüküyor. Yani salgın hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin hastalık kapanlara oranı ise ; yüzde 10 ların üzerinde seyretmekte.

Bu çok vahim rakam türkiye’de yaklaşık olarak yüzde 2,5 larda ilerlemeye devam ediyor. Ülkemiz ile birlikte bütün avrupa’nın vaka sayısı ve ölü sayılarında bir düşüş gözlemlenmekte. Alınan sokağa çıkma yasakları yeni yeni tesirini gösterirken türkiye’nin günlük can kayıpları 90 sayısının altına düştü ve her gün ortalama 4 ölü sayısı azalmakta.

Fransa’nın da durumu aşağı yukarı aynı dün yaşanan can kayıpları sayısı toplamda 290 oldu. Ve bunu büyük bir başarı gibi görüyorlar. Çünkü durum bütün avrupa için aynı seyrederken rusya için bu tablo çok daha iç açıcı duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.