> Sokağa çıkma yasakları sonuç vermeye başladı, - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Sokağa çıkma yasakları sonuç vermeye başladı,

Hastalık bulaşanların sayısı ilk defa 2 bin’in altına düştü. Sağlık bakanı fahrettin koca’nın hergün yaptığı rutin açıklamalarda bir ilk gerçekleşti.

Bakan koca dünkü coronavirüs verilerini açıklarken bulaşıcı hastalıkla ilgili vakanın bulaştığı hasta sayısı 2000 rakamının altında açıklandı.

Hafta sonları insanların evlerinde 4 gün 3 gün sokağa çıkma yasağı sebebiyle kapalı olması psikolojik bir etki (hasar) yarattı . Fakat sonuç olarak etkiler yeni yeni gözlemlenmeye ve sonuç vermeye başladı.

İnsanların haftalardır çektiği karantina sıkıntısı en sonunda meyve vermeye başladı ve ölü sayısı her gün 3 er 5 er düşmeye hastalığa yakalananların sayısı ise dün itibari ile hızlı bir düşüş göstererek 2 bin sayısının altını gördü. Bundan sonraki süreçte belki biraz daha bu uygulama devam ettirilirse salgın hastalık tamamiyle kontrol altına alınacaktır.

Sonrasında ise dışarıdan gelecek herkesin belirli bir süre kontrol altında tutulması şart.

Dünkü can kaybının ise 78 e düşmüş olması büyük başarı . Vatandaşlarımızda çektikleri sıkıntıların sonuçlarını görüyor olmanın sevinci var elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.