Kasım 26, 2020

Çin’de yapay zeka robot sürücülü taksiler işe başladı

Çin’de yapay zeka robot sürücülü taksiler işe başladı. Son dakika robot taksi,

Sürücüsüz taksi ve otomobiller artık yollarda araç kullanmaya başladı. Zaten koronavirüs’ün asıl amacı başka bir çağ’a geçiş yapmaktı.

Fatih sultan mehmet istanbul’u fethettiğinde bir çağ kapandı. Yeni bir çağ açıldı.

Şimdi koronavirüs yeni bir çağ açarken diğer çağı kapatıyor.

Dijital çağ başlıyor.

Virüs bulaşmasın diye insanlar bu dönemde tabiki yapay zeka robotların kullandığı taksileri tercih ederler. Ve hatta bu araçların kaza yapması neredeyse imkansızdır. Sensörler sayesinde 360 derece etrafında olan bitenden anlık haberdar olan robotlar anlık reflex sergileyip yolculuğu en güvenli (güvenilir) şekilde tamamlamayı başarırlar.

Robot taksi uygulamasının yanında hizmetçi robotlar, işçi robotlar ve sex işçisi robotları çok yakında göreceğiz. Bu salgın hastalık sonrasında on binlerce robotu önceden üreten şirketler satacaklar.

Bu robotları önceden neye güvenerek bu kadar çok ürettiniz diye sorsanız kem küm edecekler. Ama gerçek şudur ki bunlar insanlar için hazırladıkları yeni dünya düzenine geçiş için icad ettikleri hastalığı ne zaman bitirecekler bilinme.z

Robot devrimi gördüğünüz gibi öncelikle otomobillerde ve yolculuk yani yol güvenliği can güvenliği için kullanılacak.

Taksi robot kullanıcı sayesinde neredeyse sıfır hata ile ilerleyecek. Sürücüsüz taksi, şoförsüz taksi demek yanlış olmaz. Yakında avrupa da ve türkiye de bu robot taksileri görmek mümkün olacak.

uygulaması, son dakika haberi,

One thought on “Çin’de yapay zeka robot sürücülü taksiler işe başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar