> Bitcoin’den yeni fiyat beklentisi var, Kripto paralar canlandı – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Bitcoin’den yeni fiyat beklentisi var, Kripto paralar canlandı

son dakika bitcoin haberler

Bitcoin’den yeni fiyat beklentisi var, Kripto paralar canlandı. Son dakika bitcoin haberleri, btc haberi, btc’nin hakkında dedikodular

Koronavirüs sebebi ile neredeyse abluka yaşayan piyasalarda kıpırdanmalar başladı. 4000 dolar altında bir seviyeyi test eden bitcoin fiyatı bugün itibarı ile 9400 dolar seviyelerine tekrar tırmanarak haftalık grafik analizlerinde yükseliş seyrine devam edeceği izlenimini verdi.

12 Mayıs tarihinde gerçekleşmesi beklenen halving olayı yaklaştıkta alıcılar alım yapmak için pusuda beklemeye devam ediyorlar.

Peki Halving nedir ? Bitcoin’in fiyatını ne kadar etkiler ( btc’de fiyat nasıl etkilenir )?

Eğer kripto paralar ile ilgileniyorsanız halving sözcüğü ne anlama geliyor sanal paralar üzerinde nasıl bir etki yaratıyor mutlaka öğrenmelisiniz.

Halving bölünme anlamı taşıyor. Ödül yarılanması olarak türkçelenşirilen kelime sanal paralarda maliyetin ikiye katlanması demek .

Aynı aynı maliyetle yarısını üretebiliyorsunuz.

Bu olay bitcoin’de 4 sene de bir tekrarlanan bir olay.

Bitcoin’i yaratan ve programını yazan amca öyle bir program yazmış ki bu sanal paranın fiyatı her 4 senede bir mutlaka 2 katına çıkmak zorunda.

Tabii bu 2 katına çıkan fiyat dünya rezerv para ne ise ona göre 2 kat değer kazanması demektir.

Türk lirasına göre hesaplarsanız doların her 4 senede bir 2 katına çıktığını hesaplarsanız her 4 senede bir 4 katına yada en azından 6 katına çıkacak anlamı da taşıyabilir.

Piyasalarda karantina olaylarından sonra vaka sayılarının ve ölüm oranlarının düşüşe geçişi ile birlikte bir normalleşme sürecine girildi.

Bu normalleşme sürecinin ve bitcoin’in 4 yılda yaşadığı halving olayının aynı zaman dilimine denk gelmiş olması itici güç olacaktır ve bitcoin’de yine 25 bin dolar seviyeleri görülebilir.

Tabii bu süreç eylül ayını bulabilir.

2020 eylül ayına kadar bütün kripto para birimlerine bir yükseliş görmek mümkün.

Peki bitcoin 80 000 dolar olur mu ?

Bana göre o yükseliş 2021 yılında başlayacak olan bir yükseliş ve belkide o fiyatları görmesi 2022 yılını bulabilir.

son dakika haberler

son dakika bitcoin haberler
haberleri son dakika haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.