> Etkili bir ekonomi sitesi nasıl kurulur ? - Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Etkili bir ekonomi sitesi nasıl kurulur ?

son dakika ekonomi haber

Etkili bir ekonomi sitesi nasıl kurulur ? Son dakika ekonomi haber, para borsa, döviz kuru , bitcoin , faiz , hisse senetleri daha neler neler

Evet daha önceki başlıklarımız da spor sitesi nasıl marka halini alır diye başlık atıp püf noktalarını anlatmıştık.

Şimdi sizlere bol ziyaretçisi olan hatta iyi kazanç getirecek bir emonomi (finans) sitesi nasıl oluşturulur, nelere dikkat etmek egerekir bunları özetlemeye çalışacağım.

Tabi ki iyi bir yazılım be güzel bir ekonomi içeriğin algısını yaratacak albenisi olan jenerik bir domain yani alan adı seçmelisin.

Mesela ekonomix gibi akılda kalıcı varsa com uzantılı bir domain al. Yada ekonomi.nes ismi haber sitende arama yapılırken haber uzantısı olduğu için bir avantaj yaratır.

Korkma google amca news uzantısını türkçe’ye çevirip haber, yada haberler şeklinde okuyacaktır ve aramalarda sana çok yardımcı olabilir.

Güzel bir domain aldıysan daha sonra nsaıl bir yazılım kullanmak istiyorsun ? sade mi detaylı mı ?

Ben olsam detaylı script seçerim. Çünkü arama motorları detay sever ve biraz daha ön plana çıkmanda yardım eder.

Üçüncü adım olarak yazılım diline göre bir hosting seçeceksin, asp tabanlı ise asp hosting, php tabanlı bir yazılım kullanacaksan linux host almalısın.

Rakiplerini incele ve hangi dili kullanıyorlarsa sen diğer yazılım dilini ekonomi sitende (finans) kullan.

Buraya kadar tamam artık bir ekonomi , para ve borsa sitesi kurdun ve haber yazmaya başlayacaksın. Ama o da ne .

Tam haberi yazdın ve oracıkta kaldın. Çünkü kategorileri oluşturmadığını farkına varıyorsun.

Hemen başa dönüp ekonomi’yle alakalı konu bölümlemesini yap.

Mesela ana kategori olarak, borsa, döviz, kripto para, altın, gümüş, gündem gibi ana kategorileri yarat. son dakika ekonomi

Bu bölüm oluşturma aşamasında bölüm ismi altında tanımlamalar çok önemli onları güzelce tanımla.

Örenkle açıklamalıyım.

Borsa kategorisi açıklama ve tanım bölümünde son dakika borsa, borsa haber, hisse haberleri gibi şifre kelimeleri kullan. Ve borsa bölümü altında alt kısımlar meydana getir. son dakika ekonomi

Hisseler, hisse haberleri, şirketler gibi.

Ve hatta her hisse isimini bir kategori haline getir. Ve haber’ini o alakalı şirket alında yarat.

son dakika ekonomi haber
son dakika ekonomi haber

Misal ; Sabancı holding, koç holding, Garanti bankası, yapı kredi, halk bank, pegasus, aselsan, tekfen, gibi şirket isimlerinden bölümler oluştur ki aramalarda diret çıksın. O kategoride sadece o şirket ile ilgili bir haber olursa arama motoru bu durumu çok sevecektir.

Tabi bu bölümleri oluşturduğunda yine tanımlama kısmını önemli şifre kelimeler ile tanımlamayı unutma . son dakika altın

Tekfen tanımlamasına son dakika tekfen, tekfen haber,

Aselsan haberi, aselsan hisse haberleri

pegasus borsa haber, son dakika pegasus gibi türev kelimeler üretip tanımlandırma işlevini güzel bir şekilde yapmalısın.

Döviz kategorisine ise alt kısım olarak Dolar, euro (avro) , yuan, gibi bir çok döviz kuru eklenebilir. son dakika altın

Buralarda son dakika dolar kuru, dolar haber, euro haberleri, euro haberi, yuan’da son durum vb. tanım ekle

Altın ve gümüş için daha detaylı bilgi girmeli. Günlük altın haberi yazmaya özen göstermelisin. Çünkü altın kelimesi, son dakika altın fiyatı, altın fiyat tahmini, altın’da neler oluyor gibi binlerce arama sözcüğü google da en çok aranan kelimeler sıralamasında üstlerdedir.

Gümüş kelimesinde çok fazla rekabet yoktur. Fakat altın ve gümüş fiyatlarını anlık gösterebileceğin bir tabelayı sitenin üst tarafında bir yere sabitle. hisse haberleri

Kripto para (sanal para ) kategorisi ekonomi haber sitesi için yok sayılacak bir bölüm değildir. Ve hatta sadece bu alanla ilgili bir site açsan uzun vadede çok başarılı ve otorite bir web siten olabilir.

Kripto paralar için öncelikli olarak bitcoin (btc) ana başlık niteliğinde olmalı.

Bitcoin artık finans (ekonomi) dünyasının vazgeçilmez bir argümanı olmaya adaydır. hisse haberleri

Ve popülerliği her geçen gün artış göstermektedir.

Madem bir ekonomi sitesi kurmaya karar verdin öncelikle bitcoin (btc) nedir ? Bitcoin ne işe yarar tarihçesi ve yaratıcısı (kurucusu kimdir ) Artış potansiyeli ne kadar ? hangi fiyata kadar yükselebilir başlıklı konuları uzunca anlattığın bir yazı yazmalısın.

Sanal para tarihçesi geleceği, sosyal hayattaki yeri, hangi alanlarda iş görür bu konuları detaylı birimde ziyaretçine anlat.

Sonrasında sanal para bölümü çok uzun bir alan ve zaman kaplayabilir. Bu bölüme kripto para konusunda meraklı ve birazda bilgi sahibi birini atayabilrisin.

Sakın ekonomi sitene alt coinlerin hepsini eklemeye çalışma buna ömrün ve aklın yetmez.

Fakat ethereum (eth) neo, ripple (xrp) monero, , litecoin, gibi ana coinleri eklemelisin.

Tanımlamalarına ise son dakika ethereum, neo haberleri, ripple haber, gibi çeşitli ekonomi ve finans terimlerini arama potansiyeline göre ekleyebilirsin.

Hisse önerileri, önemli hisse tavsiyeleri ve uzman görüşleri gibi haber bölümlerini es geçme.

atak yapan hisselerin yada emtiaların neden yükseldiği hakkında öğretici bilgiler ver. Düşen hisselerin düşüş sebebi hakkında detay anlat.

Altın hakkında bir yekseliş tahmini varsa neden böyle tahmin ediliyor varsa detaylı bilgi ile derinlemesine anlat.

Yani senin ekonomi siten bir eğitici öğretici okul niteliğinde olsun. Web sitene girenler bir şeyler örensin.

Misal vermek gerekirse sektörlere göre hisseleri borsa bölümünde ayırdıktan sonra ;

Hava yolları hisselerinde büyük düşün önümüzdeki 2 yıl boyunca devam edebilir.

Sebebi ise (nedeni ) ; Koronavirüs etkisi ile yolcu kapasitesini,n sadece 3 te 1 ini taşıyabilecek olan hava yolu şirketleri sosyal mesafe konusunda sıkıntı yaşıyorlar.

Neredeyse bütün hava yolu şirketleri batmanın eşiğine gelebilirler (iflas etme)

Bu sebep ile thy ve pegasus şirketleri ile birlikte çelebi isimli servis taşımacılı yapan hava yolu şirket hisseleri ile neredeyse paralel yükseliş ne düşüşler (iniş çıkış) yaşayan firmaların zorlu süreçte hisselerinin düşüş göstremesi öngörülüyor.

Bu durumun 2 sene yaşanabileceği varsayılıyor.

Yada ülker isimli hisse senedi ingiliz bir şirketin ortak olması ile yurt dışında müşteri pörtföy genişlemesi yaşayacağındna ciro ve kar artış beklentisi hisseye yatırım talebini artırdı. Hisse bu nedenble yükselme eğiliminde , gibi detaylı anlatım yaparsan ziraetçin eksik kalmaz.

Dolar haberlerini ; dolar ile ilgili artışı ve düşüşü tetikleyecek unsurları tek tek en ince ayrıntısına varıncaya kadar anlat. haber değil eğitim ver adeta gelenlere.

Ülke ekonomileri ve son dakika finans gelişmeleri hakkında döviz haberleri hakkında bir köeşede bilgi bver.

Mesela ingiltere para basmaya başladı. Fed faiz indirimi kararı aldı. Rusya bu yıl rekor altın alımı gerçekleştirdi gibi.

Gerekirse ülke ekonomileri şeklinde bir bölüm açıp altına ülker isimleri ile beraber;

Almanya, abd, ingiltere, çin, fransa, italta, iran, fransa gibi bölümlere ayırdıktan sonra ,

Almanya ekonomisi’nde son durum, fransa’da ekonomik sorunlar, çin’in finansal kriz beklentisi, fransa faiz indimi yaptı, abd’de fed negatif faiz açıklaması vb…

Ekonomisi (finans) haber sitende sektörlere bir yer ayır.

Tarım, bankacılık ve finans, sigorta, demir çelik, çimento, teknoloji, savunma sanayi, otomotiv, cam ve kimya, gibi sektörel ayrım yapıp yine bu kategorilerin altına diğer şirket isimlerini eklemeyi unutma.

Örnek vermek gerekse , bankacılık ve finans altında garanti bankası, işbank , çimento altına adana çimento, afyon çimento hisselerini sırala.

Açıklamalarda son dakika ve haber kelimelerini tanımlarken kullan. hisse Haberi, borsa haberleri, ekonomi’de son durum, dolar’ın son durumu gibi kilit kelimeleri yabana atma.

Ekonomi ve finans haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting., sitemap.