> İMF türkiye’ye dolar operasyonu mu çekiyor – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

İMF türkiye’ye dolar operasyonu mu çekiyor

son dakika imf, imf haberleri, son dakika fed, fed haberleri

İMF türkiye’ye dolar operasyonu mu çekiyor, Londra kaynaklı dolar operasyonu var türk lirasına operasyon yapılıyor haberleri gerçek mi ?

Türkiye’de yeni yeni dillendirilmeye başlayan darbe söylemlerinin yanı sıra dolar operasyonu yapılıyor açıklamaları aslında örtüşüyor.

Fakat dolar’da yaşanan acayip yükselişin sebebi sadece londra ticaret ve para merkezi kaynaklı değil ki?

Türkiye’nin imf ile bağlarını tamamen koparmaış olmasının da sonuçları yaşayacan. son dakika fed

Tabi ki imf üle ilşkimizin olmaması çok güzel oradan borç para ve kredi almak demek ülkeyi soygunculara emanet etmek demektir.

Merkez bankasının bu ekonomik resesyona dayanak gücü yok ki ? O neden ile Erdoğan çıkıp biz bize yeteriz kampanyasını başlattı ve para yardımı istedi.

Biraz yardımlarla toplanan paralar biraz hafta sonları kesilen cezalar birazcık da merkez bankasının para basması bizim yaz aylarını bir şekilde turistlerin getireceği döviz ile atlatmamızı sağlayabilir.

Turistler ülkemize döviz girişi yapana kadar biraz dolar konusunda sıkıntı olacak. Fakat dolar konusundaki asıl sıkıntı (problem , sorun ) eağuston ayından sonra eylül ve ekim ayında başlayacak ve 2021 şubat mart aylarına kadar rekor seviyelere geleceltir. son dakika fed haberler

Sonrada zaten dolar’ın zayıflaması için sınırsız para basımı fed tarafından yapılacak.

Bu işi tasarlayan üst asıl yada şeytani akıl olarak adlandırılan topluluk küreselciler olarak tarif ediliyor.

Bu küreselciler koronavirüs belasını dünyanın başına bela edip bir yıkım yaşatacaklar. Sonrasında ise yeni bir dünya düzeni kurma planları var.

Bunun için koronavirüsün yaklaşık 1 yıl daha devam etmesi şart.

Bugün çin’den gelen bir haberde kovid 19 ile ilgili çok önemli bir bulguya rastladım diyem bilim adamı kafasına 1 kurşun sıkılarak öldürüldü.

Bütün bu olanların tamamı yeni bir krallık kurup bütün devletleri yıkıp tek merkezden dünyayı yönetme şeklini dayatma çabalarıdır.

Yani devletleri yıkacaklar, hükümetleri ortadan kaldıracaklar. Yada o devletleri kendilerine itaat eder hale getirecekler.

Bu nedenle kendilerine direnen devletlere öncelikle imf eli ile borçlandırıp sonrada borcunu öde diyecekler.

Yada borucunu yani imf’den aldığı borcu ödemeyen devletlere öyleyse bizim emirlerimizi yerine getir yada bize katılım sağla diyecekler.

Bu düzene karşı savaşan ülkelerin başında amerika birleşik devletleri ve trump geliyor. son dakika fed

Şaşırdınız değil mi

Evet ama durum tamda bu şekilde ilerlemeye devam ediyor. Amerikadan 20 tilyon dolar alacağı olan bu küreselciler lonrda’da oturup dolar’ın altın ın gümüş’ün ve bitcoin’in fiyatları ile çok rahat oynuyorlar.

Çoğu ülkede merkez bankalarının sahipleri işte bu küreselciler. İstediklerinde sınırsız para basıyor istediklerinde bastıkları paraları geri toplayıp yakıyor yok ediyorlar. Son dakika dolar

Bunun için de ana karargahları amerikan merkez bankası olan fed ve imf (dünya merkez bankası ) onlar için çok önemli.

Bu kurumlar mutlak hakimiyetleri altında olmalı.

Tabi diğer ülkelerin merkez bankaları da önemli ama o kadar hayati önemleri yok.

Türkiye’de kontrolü tamamen kaybetmiş durumda olan bu topluluk çılgına dönüyor fakat bir türlü erdoğan’ı devirmeyi başaramadılar.

Aslında bu küreselci grup nasıl olsa korona salgınında türkiye kendiliğinden dağılır yine gezi olayları gibi bir ayaklanma çıkarır sonra da darbe yaparız düşünceleri avrdı. son dakika imf

Bence böyle planlıyorlardı. Fakat hükümet’in ve istihbarat teşkilatının (mit) başarısı bekledikleri bir şey değildi. Son dakika dolar

Erdoğan mit!in böyle bir salgın hastalık planları var raporuna dayanarak Şehir hastaneleri acil bir şekilde yapmasının da sebebi bence budur.

Yani Türkiye devleti bana göre bir salgın hastalık vakasının dünyayı saracağını biliyordu ve büyük şehir hastanelerinin acilen yapılıp kullanıma hazır hale getirilmesi, ve şehir merkezindeki hastanelerin şehir dışına taşınmış olması bunu gösteriyor.

Düne kadar bu hastaneleri şehir dışına neden taşıyorlar, bu kadar büyük hastaneyi ne yapacaksınız diye soranlar var. Özellikle de chp lideri kemal kılıçdaroğlu şimdi sus pus. (son dakika imf )

İşte bu hazırlıklar ve bizim de göremediğimiz belki başka hazırlıklar sayesinde şimdidey kadar ki koronavirüs hastalığından akp ve Tayyip erdoğan eskisinden daha da güçlü bir şekilde çıkmayı başardı.

Tabii eylül ve ekim ayları önümüzdeki kış nasıl olaylar yaşanacak bilmek zor fakat tahmin etmek zor değil.

Bir türlü diz çöktürmeyi beceremedikleri türkiye planlarına dahil olmazsa bütün her şey altüst olacak. Son dakika dolar

Bu nedenle bana göre kışın dolar krizi bizim canımızı çok yakacak. Zaten bütün dünya için böyle bir planları mevcut.

Büyük bir dolar krizi ile son bir vurgun yapacaklar ve sonrasında dolar çöp olacak. Dolar çökecek.

2021 ve 2023 yılları arasında dolar çökecek

Ekonominin yeniden canlanması bütün dünya’da üretimin artması ve her şey’in tekrar normale dönmesi için dolarda devalüasyon şart. Yani dolar değer kaybetmediği sürece hiç bir şekilde dünya ticareti bugünden sonra eski haline dönmez. (dolar haberler)

Son dakika imf dolar krizi çıktıktan sonra yani bütün insanlar bizde dolar alıp bişeyler kazanalım diyecekler. Ama Nafile.

İMF aracılığı ile öyle bir dümen çevirecekler ki Adam 9 liaradan dolar alacak 5 liradan satamayacak.

yani dolar 12 lira olur mu ? Sonra tekrar 3,5 liraya düşer mi ? mümkündür.

İşin içinde imf ve fed varsa küreselciler var demektid.

Sen imf’nin ve fed’in vatandaşa çıkar sağlayacak bir iş yaptığını nereden gördün ki?

200 ülke bu yakın zamanda imf kapısına dayandı üstelik birde yalvardılar bize borç para ver diyerekten.

İMF avanaklar, avaneler topluğu değil ki kimi süzmek istiyorlarsa onun peşinde koşarlar. son dakika para

İmf kapısında kul köle olmuş zaten çanta da keklik devletlere naz ede ede mırın kırın ederekten bork ve kredi dolar veriyor.

Ama şimdi türkiye’nin imf üerinden kredi alacağını bilseler bırakın faiz istemeyi üstüne para bile verecekler

sen bizden 30 milyar dolar kredi al biz sana 35 milyar dolar olarak geri verelim bile diyebilirler. (dolar haberler)

Yeter ki türkiye fed ve imf üzerinden kurgulanacak oyunun dışında kalmasın. Son dakika para

Bu küreselciler tek merkezden dünyayı yönetmek istiyorlar. Hangi merkez orası biliyormusunuz bütün dinlerin merkezi olan kudüs.

Evet kudüs tek merkez olacak ve oradan bütün dünyayı idare etmek istiyorlar.

Türkiye diretirse türkiye’yi işgal etmek istiyorlar. Bana göre 2023 yılının 11 kasımın da türkiye dize gelmez ise türkiye’ye saldıracaklar.

Şimdi onların nasıl olsa 2023 yılı sonuna kadar vakitleri var. O zamana kadar her yolu deneyecekler.

Bu chp li isimler çıkıp boşuna darbe tellalı olmuyorlar.

Biri de dün çıkmış menderes ile erdoğan ın resmi yan yana koyup kaderleri aynı olacak diye yazmış

Erdoğan’ı resmen idam ile ölüm ile tehdit ediyor.

Bu küreselciler şeytani planlarından vazgeçmeyecekler.

Türkiye’yi işgal sadece savaş ile top tüfekle olmaz ki. Ha 2023 yılında bunlar bize saldıracaklar yıllardır neden silah , tanbhi helikopter ve savaş uçağı üretiyoruz. Silah saniyimizin tamamının yerli olması için tüm unsurlar tam gaz üretimi devam ediyorlar.

Bu devlet’in başındakiler bizim gördüklerimizi görmüyorlar mı ? Elbette ki görüyorlar. Ve hazırlıklarda tam gaz devam ediyor.

Öyleyse buradan anlıyoruz ki türkiye asla imf’ye teslim olmayacak. İmf üzerinden kredi almak küreselcilere teslim olmak demektir.

İmf’den kredi almayacaksanız küreselcilerle savaşa hazırlık yapmanız elzemdir. son dakika dolar

İmf ve fed aracılığı ile dünyayı soymaya devam eden bu haydut çetesi bu strateji ile dünyanın neredeyse yarısından fazlasının sahibi olmuş durumda.

her imf haberi duyduğumda , her fed haberi duyduğumda bir endişeye düşüyorum. Acaba yine bize borç mu vermek istiyorlar diye.

Bunlar borç verir ama sana gelip iç işleri bakanlığı, dış işleri bakanlığı, eğitim bakanlığı, savunma bakanlığı bizim kontolümüzde olacak der. Kendi adamlarını en kritik yerlere atama yolu ile yerleştirir.

Sen yıllarca fetö ile savaş nato’nun adamlarını temizle sonra imf gelsin kritik devlet kademelerine kendi adamlarını yerleştirsin.

olacak iş mi bu imf ? Demezler mi adama?

Faiz indirimi yap kredi verirken dolar’ın değerini düşür sonra ödeme zamanı geldiğinde piyasadaki dolarları topla borçlunun ödeme yapmasını engelle.

son dakika imf, imf haberleri, son dakika fed, fed haberleri
son dakika imf, imf haberleri, son dakika fed, fed haberleri, faiz kararı, faiz indirimi

Bu iş tamda tefeci zihniyetidir.

Yıllardır bunlar imf ve fed kontrolünü ellerinde tutarak bütün dünyayı soydular. son dakika dolar

Amerika sömürüyor avrupa sömürücü diyoruz.

Doğru bu avrupa ve amerika sömürücü birer devlet neimaına sahip. Fakat avrupa ve abd’yi de bu küreselciler sömürüyor. Bunlara olan borçlarını ve faizlerini ödeyebilmek için bütün dünyanın kaynaklarını sömürdüler yine de borçlarını ödeyemiyorlar.

Avrupa ve amerika tamamen batmış durumda. Bu sesler çatırdamalar zaten bunun göstergesi. Bu çöküşün sesleri bunlar.

Küreselciler imf coin yada sdr coin isimli kripto parayı hazırladır. İsmine artık libra mı derler ne derlerse önemi yok.

Dolar rezerv para birimi olmaktan çıkacak. Zaten petrol fiyatının çöküşü de dolar’ı bitirmek maksatlıdır.

Yani petrol fiyatı neden bu kadar düştü diye soramadınız mı kendinize.

Petro dolar sistemi çöküş aşamasına girmiş bulunuyor.

Sonu 2023 te olacak. Ve doları 2023 yılında 3 lira seviyelerinde görürsek şaşrımayalım.

Dolar’ın çöküşünü hazırlayan elitlerin bu işleri iade ettikleri yegane merkez imf (dünya para fonu) dünya merkez bankası adına ne derseniz deyin.

Yarın çıkıp dolar’ın işi bitti bu dolar sizleri çok hırpalıyor gelin imf çatısı altında toplanıp yeni bir rezerv para birimi, belirleyelim. Bu para da bir çok para biriminin ortalama değerini baz alsın. Ve kripto yani sanal bir para birimi olsun diyecekler. son dakika dolar

Şimdi istedikleri zaman istedikleri kadar para basabiliyorlar. İstediklerinde parayı geri çağırıp yakıp yok ediyorlar.

Yine aynı özelliklerde olmasını istiyorlar.

Yani sınırsız üretim özelliği olacak bir para birimi. Bütün kontrlü küresel sermayenin elinde.

Oradan bir tuşa basacaklar para sayısı azalacak, bir tuşa basacaklar rezervdeki para birimi sayısı yükselecek.

Artık kağıtla matbaayla filanda uğraşmayacaklar.

Tek istedikleri işte bu imf coin, imf’nin sanal parasını sizlerde kabul edin helalleşelim, anlaşaım diyecekler.

Bunun için bu sisteme ayak direyecek bütün devletlerde büyük olaylar bekleyebiliriz.

Özellikle altın biriktiren devletler, Rusya, ve türkiye öncelikle amerika’da trump ta altın standardına geçmek istiyor.

İşte 3. dünya savaşı imf merkezli olarak şu anda para savaşları kur savaşları niteliğinde devam ediyor.

Türkiye, rusya ve abd altın’a ve gümüş’e dayalı para sistemine yani karşılıklı para basma sistemine geçiş yapmak istiyor.

Bu küreselci elitler 1970 yılında dolar ile altın arasındaki bağı tamamen koparmıştı.

Üzerindne 50 yıl geçti. Bu 50 yılda milleti soyup soğana çevirmeyi becerdiler.

Daha sı tüm ülkelerde çok büyük söz sahibi oldular.

İmf ve kudüs merkezleri olacak.

Kudüs küreselciler için neden bu kadar önemli ?

Çünkü kudüs bütün semavi dinlerin en kutsal merkezidir. İşte bunlar tek bir din istiyorlar. Bu tek bir uydurma din’in merkezi de yine kudüs olsun istemekteler.

İmf ise dünya’da tek bir para birimi olsun isteyenlerin para merkezi olacak.

Yani dünyayı bir köy gibi yapmak istiyorlar. Dünyanın para merkezi londra imf, dünyanın tek bir din merkezi ise israil’in başkenti olarak kudüs olsun istiyorlar.

Tek devlet, Tek millet, tek din, tek bir para birimi projelerin odak noktası.

Bu nedenle dolar üzerinden bütün dünya devletlerini vuracaklar. Bütün devletler dolardan bıkacak bezecek. Çok yükselecek dolar.

Sonra bütün bu dolar’dan bezmiş bıkmış devletleri imf çatısı altında toplayıp gördünüz mü dolar hepimizin başında büyük bir bela . O nedenle beraber ortak bir karar ile dünyanın rezerv para birimini değiştirelim diyecekler.

Türkiye’yi bu nedenle istiyorlar. Türkiye imf’den borç almazsa türkiye’yi çıkartmak istedikleri yeni para birimini kullanmaya razı edemezler.

Olsun ne çıkar türkiye razı olmazsa olsun diyorsanız o iş öyle değil işte

Çünkü türkiye’nin etkilediği bir çok devlet var. Özellikle de islam medeniyetinin neredeyse tamamı türkiye’nin ağzındna çıkacak kelimelere bakıyor.

Türkiye devleti imf kararlarına olmaz biz bıktık bu faiz sisteminden biz altın standardına geçiyoruz dediği anda rusya , iran, venezuela, amerika, gibi bir çok ülke imf yani küreselcilerin planlarına büyük bir çomak sokmuş olur.

Bu saydığım nedenlerden ötürü Erdoğan her türlü tehdit aracı ile dolaylı yada diret olarak tehdit edilmeye devam edilecek.

Hatta daha ileriye gidiyorum. Bu konu öylesine önemli ki küreselciler için bu planları gerçekleşmez ise onlar için yıkım ve yok oluş anlamı taşıdığından dünyada büyük bir yıkım ve savaş yaşanabilir.

İşte erdoğan’ın tutumu aslında küreselcilere karşı bir savaş ilanıdır.

Savaş erdoğan ile elitler yani deccaliyet sistemi arasında geçmektedir.

Darbe söylemleri, yeniden erken seçim umutları olmazsa başka yollarla bu saray düzeni bitecek. Gidecekler abi gitmek zorunda kalacaklar diyen ekrem dumanlı’nın yaşadı akıbeti umarım bugün darbe ve idam tehdidi savuranlar da yaşar.

Canan kaftancıoğlu, özgür özel ve en son evrensel gazetesi yazarının söyledikleri haddi aşmıştır.

Bu ülkeyi ve vatandaşlarını soymaya çalışan küreselcilerin bayrağını sallayıp oradan birileri adına Seçilmiş Cumhurbaşkanımızı tehdit etmek kimsenin haddi değildir olamaz da.

Son dakika imf haberleri’ni okumak için sitemizde arama yapabilir güncel olarak yazılarımızı takip edebilrisiniz.

Daima son dakika haber yayınlarımız güncel olarak yayınlanmaktadır.

İMF’nin merkezde olduğu böylesi şeytani planların robotlar ve dijital para sistemi, sağlık sistemi, din ayağı olduğu gibi ülkeleri valilikleri bölüp yönetme safalarıda var.

Bunları bu kadar uzun konu içerisinde anlatmak mümkün değil.

Başka bir haber içerisinde imf ile fed ve diğer temel unsurlar arasındaki ilişkiler olarak yaparız.

son dakika imf, son dakika fed, imf haberleri, fed habri, haber imf, haber fed,

Fed faiz, faiz indirimi, faiz kararı, fed faiz kararı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.