> Maduro trump’a bize darbe yapacak gücünüz yok dedi – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Maduro trump’a bize darbe yapacak gücünüz yok dedi

maduro trump ile dalga geçti

Maduro trump’a bize darbe yapacak gücünüz yok dedi. Venezuela devlet başkanı maduro 3 mayıs darbe denemesi ile ilgili trump’a çattı.

Amerika ile venezuela arasındaki çekişme hala devam ediyor. Daha öncesinde büyük bir darbe girişimi karşısında direnç gösteren hükümetin başkanı maduro 3 mayıs tarihinde tekrar teşebbüs edilen darbe (ihtilal) girişimi için abd’yi ve trump’ı küçümsedi adeta alay etti. (dalga geçti )

Maduro’nun yaptığı açıklamada bizim ülkemizi takıntı haline getirdiler deyip turmp baş danışmanı mike pompeo’ya seslenerek hükümetimizi devirecek güce sahip değilsiniz dedi.

Tabii amerika’nın darbe girişimleri hiç son bulmaz defalarca darbe girişimi ekonomik saldırılar (finansal ) gerçekleştirebilirler. Fakat şu anda zaten amerika küreselcilerle büyük bir savaş halinde olduğundan sonuç elde edemiyor olabilir.

Fakat abd’nin maduro’nun başta olduğu müddetçe maduro ve hükümeti’ne olan düşmanlığı bitmez ve en sonunda bu iş fiili savaş haline dönüşebilir.

maduro trump ile dalga geçti
son dakika maduro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.