> The Economist; Libya’da türkiye hakim güç oldu – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

The Economist; Libya’da türkiye hakim güç oldu

son dakika libya, türkiye haberler

The Economist; Libya’da türkiye hakim güç oldu. 6 yıldır libya’da yaşanan sıkıntılar sonucunda avrupalı ülkeler toplanıp kaçıyor.

İngiliz haber ajansı’nın yazdığı haberler’de libya‘nın seçilmiş hükümeti olan hutabakat hükümeti ülkenin batısında ve doğusunda. Türk askeri’nin yardımı ile çok başarılı operasyonlar yaparak hafteri zayıf düşürdüğünü yazdı.

6 yıldır libya’nın içerisinde meşru olmayan silahlı güçlerin darbe amaçlı olark başlattığı iç savaş artık sonuna geldi.

Halife hafter olarak kendini tanıtan ve abd ile avrpanın daha çoğu israil’in desteklediği sözde terör grubunun lideri artık işin sonuna geldi.

son dakika libya, türkiye haberler
son dakika libya, türkiye haberler

Akdenizde bulunan petrol ve doğalgaz rezervlerini israil, abd ve avrupa’ya peşkeş çekmek için seçilmiş hükümeti devirmeye çalışan hafter artık yolun sonuna geldi.

Çünkü türklerin sonuna kadar destek vereceğini anladıkları bir ulusal mutabakat hükümetini deviremeyeceklerini anladılar.

Artık libya’da iş bitti avrupa ve amerika pılını pırtını toplayıp gidiyor. Libya’daki başarı türkiye’nin akdenizdeki hakları açısından çok önemli. (doğal gaz ve petrol rezervleri için )

Türkiye’nin libya’da ne işi var ? Libya neden çok önemli konusunu anlamak için öncelikle akdeniz doğalgaz ve petrolleri üzerindeki haklarımızı öğrenmelisiniz.

son dakika libya,libyahaberi,libyahaberleri,
son dakika türkiye,türkiyehaberi,türkiyehaberleri,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.