> Tübitak aşı müjdesi’ni haziran ayında verecek – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Tübitak aşı müjdesi’ni haziran ayında verecek

son dakika tübitak korona ilacını buldu

Tübitak aşı müjdesi’ni haziran ayında verecek. Koronavirüs (kovid 19) aşısını bu haziran ayında vereceğiz diyen tübitak yetkilileri

Aşı çalışmalarının hızlandırıldığını duyurdu. 29 üniversite ve yaklaşık 17 kuruluşta korona için aşı bulmak için son hız çalışmaya devam ediyorlar.

Salgın hastalığın tedavisi için kesinlikle dışarıya bağımlı olmamak için son sürat çalışmalar hız kesmeden devam ederken. Tübitak’ın yaptığı ümit verici açıklamalar haziran ayında aşı bulunacak mı düşüncelerine sebep oldu.

Tübitak başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre 17 çeşit alı ve ilaç üzerinde çalışmalar detaylarıyla beraber devam ediyor.

İnsanlarımız ilaç ve aşı arasındaki farkı bilmiyorlar. Yani aşı nbedir ? ilaç ne işe yarar ?

İlaç aşı’nın alternatifi değildir. Aşı hastalık bulaşmamış insanlara baığışlık kazandırmak için kullanılır. Yani aşı vurulan kişiye o hastalık bulaşmaz. Hastalığın bulaşmazsını önlemek (engellemek için ) aşı bulmak gerekir.

Yani koronavirüs gibi bulaşıcı bir hastalığın bitmsi ve bulaşmasının durdurulması için aşı’nın bulunması şarttır.

Fakat ilaç hastalığı kapmış insanları iyileştirmek için kullanılır. Bu sebep ile ikisinin arasındaki farkı iyi anlamak gerekir.

Haziran’da vereceğimiz müjde ise aşı ile ilgili değil ilaç bulma noktasında olacak dedi.

son dakika tübitak korona ilacını buldu
son dakika tübitak korona ilacını buldu

yani hastaları iyileştirme için kullanılacak. İyide zaten 100 hastadan 98 i i,yi oluyor zaten. Neyin müjdesi bu tübitakçı amca ?

Aşı’yı bulmadan gelmeyin milleti’de böyle müjde hayırlı haber filan diyerek oyalamayın bence. Korona ilacını bulduk dediğiniz de millet sevinecek. Korona’nın ilacı zaten var öyle olmasa bütün hastalar ölürdü.

son dakika tübitak haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.