> Aselsan ilk yerli ve milli MR cihazını üretti – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Aselsan ilk yerli ve milli MR cihazını üretti

son dakika aselsan yerli mr cihazı

Aselsan ilk yerli ve milli MR cihazını üretti, savunma sanayimizin bel kemiğini oluşturan milli kurumumuz faydalı işler yapmaya devam ediyor.

Ülkemizde mr cihazları sağlık sektörü için gerçekten büyük önem taşıyor. Fakat üretilen yerli ürünün anlamı o kadarda basit değil.

Çünkü bu teknolojik ürünlerin ithalatı hem kritik derecede stratejik ürün olarak görülüyor. Diğer taraftan cari açık bizi zora sokuyor.

Veri işleme ve görüntü işleme konularında sıkıntı yaşadığımız ithal mr cihazlarının tamiri ve yedek parçası da gelene kadar zaman ve iş gücü kaybı yaşanıyor. En önemlisi bu süreçte hastalarda can kaybı yaşanabilir.

Milli teknoloji hamlesi dediğimizde cep telefonundan bilgisayara ve hatta sanal (kripto) paraya kadar sağlık ve tıbbi alanda kullanılan ithal ürünlere kadar bir çok ürün yerli ikame edilmeye çalışılıyor.

Başta aselsan olmak üzere bu yerli sanayi ve teknoloji hamlesi için çalışan bir çok şirket cari açığı kapatmak için canla başla çalışmaya devam ediyor.

son dakika aselsan,aselsanhaberi,aselsanhaberleri,
son dakika yerli mr cihazı,yerli mr cihazıhaberi,yerli mr cihazıhaberleri,
son dakika aselsan yerli mr cihazı
son dakika aselsan yerli mr cihazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.