> Fed , Finansal sektör için kriz (resesyon) uyarısı yaptı. – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Fed , Finansal sektör için kriz (resesyon) uyarısı yaptı.

fed'in finansal kriz uyarısı, ekonomik zorluklar

Fed , Finansal sektör için kriz (resesyon) uyarısı yaptı. ABD Merkez Bankası (Fed), “Finansal İstikrar Raporu”nun Mayıs 2020 sayısında,

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve ekonomiye yönelik görünümün belirsizliğine işaret ederek,. “Finansal sektör kırılganlıkları kısa vadede büyük ihtimalle daha belirgin olacak”. ifadesine yer verdi.

Fed, Mayıs 2020’de ABD finansal sisteminin mevcut durumunun değerlendirilmesini içeren. “Finansal İstikrar Raporu” nu yayınladı. Rapor. Mart ortasından bu yana Kovid-19 salgınının ve buna karşı alınan önlemlerin bazı ekonomik sektörlerin gelişimini durdurduğunu ve insanlara. ABD ekonomik faaliyetinin eşi görülmemiş bir oranda ve. Nisan ayında işsizliğin azaldığını hatırlattı. Oran% 14.7’ye yükseldi. Raporda,. “İç ve dış ekonomik faaliyetlerin kesintiye uğraması mali durumu ciddi şekilde etkiledi ve kredi akışını bozdu.” Bir değerlendirme yapıldı.

fed'in finansal kriz uyarısı, ekonomik zorluklar
fed’in finansal kriz uyarısı, ekonomik zorluklar

Finansal kurumlar zorluklarla karşılaşabilir. ” Raporda, 2008’den bu yana uygulanan finansal reformlar endüstrinin esnekliğini artırmış olsa da, insanlara. Kovid-19 salgınının ekonomik etkisini hatırlatmak için alınan önlemlerin hala finansal sistemi şok ettiğini hatırlatıyor. Raporda, “Finans sektörünün kırılganlığı kısa vadede daha belirgin hale gelebilir.” İfadesi kullanıldı. Fed’in raporunda, Mart ayından bu yana ekonomik ve finansal şoklardan kaynaklanan hane halkı ve kurumsal bilanço sorunlarının bir süre kırılganlığa neden olacağı belirtildi.

Raporda, bankacılık endüstrisi de dahil olmak üzere finansal kurumların zorluklarla karşılaşabileceği, boşlukların işaret edilebileceği ve varlık fiyatlarının birçok pazarda oynak olabileceğine işaret ediyor. “Salgın ve ekonomik faaliyet beklentileri belirsiz. Kısa vadede, Kovid-19 salgın süreciyle ilişkili riskler ve bunların ABD ve küresel ekonomi üzerindeki etkisi yüksek.” Değerlendirme dahil edildi.

son dakika fed,fedhaberi,fedhaberleri,
son dakika kriz uyarısı,kriz uyarısıhaberi,kriz uyarısıhaberleri,

fed’in faiz kararı, faiz indirimi, faiz artışı, fed’de son durum ne, fed’in son durumu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.