> Filyos Liman Projesi 2020 sonunda başlayacak – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Filyos Liman Projesi 2020 sonunda başlayacak

filyos liman projesi

Filyos Liman Projesi 2020 sonunda başlayacak. 2. Abdülhamit han’ın en büyük hayallerinden birisi olan filyos projesi (filyos limanı) bu yıl sonu inşaata başlayacak.

Karadenizin kuzeyi ile ülkemiz arasındaki ticareti adeta uçurması planlanan projenin 2020 yılı sonunda inşaat aşamasına girmesi beklenmekte.

Zonguldak , bartın ve karabük ortasında yer alacak olan bu dev projenin ülkemize ekonomik açıdan büyük katkı sağlanması beklenmekte. Balkanlar ile olan ticaretimizin geliştirilmesi için çok önemli bir adım olarak görülen filyos limanı projesi ne zaman bitecek henüz belli değil.

25 milyon ton yük kapasitesi olacak olan gemi limanı ve gümrük alanı, karadeniz ülkeleri, rusya, kuzey afrika , kafkasya ve asya ile olan ihracat rakamlarımızı rekor seviyelere yükseltecek.

Kapasite ise en az 20 milyon ton yük olarak açıklandı. Karadeniz bölgesinin merkezi ihracat ana damarı ve ithalat içinde merkez konum olacak. Karadeniz bölgesinin yakın zamanda zenginleşmesi beklenmekte. Kalkınma v e refah için büyük rol oynayacak.

Abdülhamit han’ın rüyası gerçek oluyor.

son dakika filyos limanı,filyos limanıhaberi,filyos limanıhaberleri,
son dakika liman projesi,liman projesihaberi,liman projesihaberleri,
filyos liman projesi
filyos liman projesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.