> Sudan’ın yıllık enflasyonu neredeyse yüzde yüz oldu – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Sudan’ın yıllık enflasyonu neredeyse yüzde yüz oldu

sudan'ın yıllık enflasyonu

Sudan’da yıllık enflasyon neredeyse yüzde yüz oldu. Ekonomik krizin kötüye gittiği Sudan’da,

Nisan ayında yıllık enflasyonun% 98,81’e ulaştığı açıklandı. Ekonomik krizin kötüye gittiği Sudan‘da. Nisan ayında yıllık enflasyonun% 98,81’e yükseldiği açıklandı. Buna göre, Mart ayında yıllık enflasyon yüzde 81,64 olarak gerçekleşmiş ve Nisan ayında yüzde 98,81’e yükselmiştir.

Merkezi İstatistik Bürosu, yakıt krizi nedeniyle, özellikle gıda ve içeceklerin, özellikle petrol ve et, şeker, fasulye ve boruların ve ulaşım maliyetlerinin yanı sıra. Kömür ve odun fiyatlarındaki büyük artışların enflasyondaki artıştan sorumlu olduğuna dikkat çekti. Bir. Kunit ABD dolarına karşı çok fazla değer kaybettiği, nakit sıkıntısı çözüldüğü ve petrol zengini. Güney Sudan’ın ayrılması ekonomik dengeyi bozduğundan sektör zor bir dönemde. O zamanlar ekonomik krizden kurtulmadı.

30 yaşındaki Omir el-Beşir dönemi, ordunun müdahalesiyle 11 Nisan 2019’da sona erdi ve daha sonra. 19 Aralık 2018’de Sudan’da başlayan gösteriler, yaşam maliyeti nedeniyle ülke çapında hükümet karşıtı haklar getirdi. Ülke rejimini ve hükümetini değiştirmesine rağmen, ekonomik krizden yine de kaçamaz.

son dakika sudan,sudanhaberi,sudanhaberleri,
son dakika yıllık enflasyon,yıllık enflasyonhaberi,yıllık enflasyonhaberleri,
sudan'ın yıllık enflasyonu
sudan’ın yıllık enflasyonu

Kaynak :AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.