> Çimento Şirketleri Neden birleşti, Oyak çimento 5 firmayı birleştirdi. Sonra kağıt sektörü – Son dakika, sondakika haberler, son dakika haberleri, haberi, haber, son durum, breaking news, latest news

Çimento Şirketleri Neden birleşti, Oyak çimento 5 firmayı birleştirdi. Sonra kağıt sektörü

oyak çimento, kağıt sektörü, birleşme

Çimento Şirketleri Neden birleşti, Oyak çimento 5 firmayı birleştirdi.

Oyak aslında askeri bir emeklilik ve yardımlaşma fonu olarak geçiyor. Yani askerler için 2. bir emeklilik fonu diyebiliriz.

5 büyük dev çimento fabrikasının birleşmesi için 2019 yılında başlatılan görüşmeler sonuç verdi. Ve firmaların tamamı bir araya gelip tek çatı altında toplanma kararı aldılar.

Atılan bu adımın sebebi ne ? Neden böyle bir şey yapıldı ?

İşte oyak isimli aş aslında beton ve kağıt alanında dünya ölçekli bilinirlik oluşturmak maksatlı olarak böyle bir adım attı.

Oyak üst düzey yöneticisi süleyman savaş ;

Ülkemizin küresel boyutta rekabet gücü olan alanlarda dünya çapında öncü kurumlar yaratma projesinde yer almak istiyoruz. Bu nedenle dünya arenasında çimento ve kağıt gibi alanlarda büyük oyuncu olmak ve ihracat yapmak istiyoruz dedi.

Anladığım kadarıyla arkasında askeri bir güç olacak ve dünya çapında rekabet edilebilir ürünler için büyük adımlar atılacak. Ve çimento sektörü ilk basamak olarak seçildi Çünkü dünya çapında rekabet gücümüz var. Ve ülkemiz çimento üretimi bakımından büyük bir potansiyele sahip.

Ayrıca ülkemizde kenevir ekimi’nin başlaması ile birlikte kağıt sektöründe dünyada büyük ölçekli oyuncu olabilme ve büyük ihracah rakamlarına ulaşma olanağı var.

Bu neden ile ülkemizde şu anda üretilen kenevirin belkide 20 katı üretime ihtiyaç olacaktır.

Bu sektörler öncelikli olmak kaydıyla (çimento ve kağıt) şirketleri tek çatı altında toplanarak dünyaya büyük ihracatlar yapılacak. Bu çok büyük bir hedef ve bu şirketlerin arkasında türk ordusu koruyucu unsur olacak. Büyük olasılıkla mit’te yurt dışı operasyonlarda bu şirketlerimize destek verecektir.

Oyak çatısı altında birleşen firmalarımız ise şu şekilde ; Adana Çimento, Ünye Çimento, Aslan Çimento, Bolu çimento ve Mardin Çimento.

son dakika çimento,çimentohaberi,çimentohaberleri,
son dakika oyak,oyakhaberi,oyakhaberleri,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucuz linux hosting.